Spojte se s námi


Celebrity

Justin Bieber: Z mladíka nahrávajícího videa na Youtube světová megastar

Publikováno

dne

Kanadský popový zpěvák, textař a herec Justin Bieber dnes slaví své 29. narozeniny. Rodák z kanadského Londýna se proslavil v roce 2008, kdy jeho nahrávky na YouTube objevil Scooter Braun a pomohl mu podepsat smlouvu se značkou Island Records. Jeho následný vzlet byl ohromující.

Jeho první album „My World 2.0“ vyšlo na konci roku 2009 s celosvětovými hity jako „Baby“ nebo „Somebody to Love“. Bieber od té doby vydal několik alb – „Under the Mistletoe“ v roce 2011, „Believe“ v roce 2012, „Purpose“ v roce 2015 či „Changes“ v roce 2020.

Kromě toho hrál také v několika filmech a televizních pořadech a je známý svými charitativními aktivitami a aktivitami na sociálních sítích.

Velká sláva Biebera sebou ovšem přinesla i problémy, především pak se zákonem. V roce 2014 byl zatčen v Miami Beach za řízení pod vlivem alkoholu a neoprávněné použití řidičského průkazu. Podobné problémy měl na stejném místě i o 3 roky později, přičemž mezitím byl několikrát obviněn z napadení.

Většina těchto problémů byla vyřešena mimosoudně nebo byly hudební superstar uloženy pokuty. Nicméně, tyto incidenty vedly k několika trestním řízením a soudním jednáním, což mělo vliv na jeho veřejný obraz a reputaci.

Zajímavosti o Justinu Bieberovi:

  • Bieberova matka Pattie Mallette ho porodila, když jí bylo pouhých 18 let.
  • Bieber hovoří plynně anglicky a francouzsky.
  • V roce 2011 se stal prvním umělcem, který měl současně tři alba v první desítce žebříčku Billboard 200.
  • V roce 2011 se Bieber stal prvním umělcem, který měl více než 2 miliardy zhlédnutí na YouTube.
  • Je velkým fanouškem hokeje a byl oficiálním velvyslancem NHL pro All-Star Weekend v roce 2017.
  • Bieber je aktivním členem Hillsong Church a je známý svými náboženskými přesvědčeními.

Bieber je populární zpěvák a textař, jehož hudba je primárně zaměřena na popovou a R&B hudbu. Vytvořil také mnoho úspěšných singlů jako jsou „Sorry“, „What Do You Mean?“, „Love Yourself“ a „Yummy“. Jeho hudba se často zaměřuje na romantiku, vztahy a osobní růst.

Kromě zpěvu se Bieber také podílí na psaní textů svých písní a je známý svými schopnostmi hrát na několik hudebních nástrojů.

V průběhu let Bieber ukázal svou schopnost přizpůsobit se měnícím se hudebním trendům a ovlivnit svým hudebním stylem další umělce. Jeho hudební kariéra je velmi úspěšná a získal mnoho ocenění jako jsou Grammy Awards, American Music Awards a Billboard Music Awards.

Zdroj: Wikipedia, iDNES, Billboard

Oblíbené