Spojte se s námi


Zajímavosti

Jedna z nejznámějších sériových vražedkyní: Příběh zrůdné Aileen Wuornosové

Mezi sériovými vrahy najdeme ženu opravdu jen velmi výjimečně. Pojďme se tedy podívat na příběh Aileen Wuornosové, která během jediného roku zabila sedm mužů a byla za své činy odsouzena k trestu nejvyššímu.

Publikováno

dne

Mezi sériovými vrahy najdeme ženu opravdu jen velmi výjimečně. Pojďme se tedy podívat na příběh Aileen Wuornosové, která během jediného roku zabila sedm mužů a byla za své činy odsouzena k trestu nejvyššímu.

Nepříliš šťastné dětství

Narodila se 29. února 1956 v Michiganu teprve sedmnáctileté matce. Otce nikdy nepoznala. Oběsil se v jejích 13 letech ve vězení. Byť byla její matka tak velmi mladinká, měla Wuornosová již o dva roky staršího bratra. Matka je však oba záhy opustila a byli svěřeni do výchovy prarodičů.

Jejich dědeček byl však násilnické povahy a Wuornosová později uvedla, že ji také sexuálně zneužíval. Ani s bratrem neměla klasický sourozenecký vztah. Jejich spolužáci dokonce později vzpomínali, že se všeobecně vědělo o tom, že spolu sexuálně experimentují, ale nikomu to nepřipadalo divné.

Ve čtrnácti letech otěhotněla. Otcem byl údajně dědečkův jednasedmdesátiletý blízký přítel, který ji měl znásilnit. Chlapce porodila doma a ihned po porodu jej prarodiče dali k adopci. Krátce poté její babička zemřela a výchova nezvladatelného puberťáka byla na dědečka příliš. V 15 letech ji tedy vyhodil z domu doslova na ulici.

Krátké manželství s bohatým seniorem

Následujících pět let se protloukala jak se dalo. Živila se vesměs prostitucí a krádežemi, přespávala v laciných motelech či v lese. Trocha štěstí se na ni usmála v roce 1976, kdy se na Floridě seznámila se sedmdesátiletým prezidentem jachtařského klubu, Lewisem Fellem, kterého si po pár týdnech dokonce vzala za manžela.

Manželské štěstí trvalo pouhých devět týdnů. Fell podal vzápětí žádost o rozvod, protože jej jeho divoká manželka zbila jeho vlastní holí. V témže roce pak zemřel na rakovinu její bratr, bylo mu pouhých 22 let. Wuornosová se po nevydařeném manželství a smutku ze ztráty bratra rozhodla skoncovat se životem. Koupila si pistoli a střelila se do břicha. Lékařům se její život podařilo zachránit. Následujících více než deset let se živila prostitucí, loupežemi a pobývala střídavě na svobodě a ve vězení.

Vražedné běsnění

Co se však během desetiletí změnilo byla její sexuální orientace. Sama uváděla, že si zhruba před třicítkou uvědomila, že se jí líbí ženy a že muže vlastně z hloubi duše nenávidí. Našla si také o 13 let starší přítelkyni, Tyriu Mooreovou. Vše vypadalo zalité sluncem, jen peněz se jim bohužel nedostávalo. Wuornosová se stále živila zejména prostitucí, ale s přibývajícím věkem zákazníků ubývalo.

Zlom přišel v prosinci v roce 1989, kdy si přisedla do auta k 51 letému Richardu Mallorymu. Odjeli mimo město, chvíli popíjeli a pak ho nemilosrdně zastřelila. Tělo ukryla a s uloupenými věcmi z místa činu zmizela.

Následujících několik měsíců se nedělo nic. Policie neměla žádnou stopu a Wuornosová se i s přítelkyní mezitím přestěhovaly. Na přelomu května a června 1990 ovšem v průběhu pěti dnů zastřelila další tři muže. Většinou je nalákala na přislíbený sex, zastřelila a následně oloupila.

Dopadení a soud

V dalším půl roce pak ještě zastřelila a oloupila další tři náhodně vybrané muže. To už jí ovšem policie byla na stopě, k čemuž pomohla obrovská náhoda. Před druhou sérií vražd měly totiž obě ženy nehodu, vybouraly se s autem jedné z obětí a z místa utekly. Policii se nicméně přihlásili svědci, kteří poskytli jejich popis. A ten se policisté rozhodli zveřejnit.

9. ledna 1991 byla Wuornosová zatčena. Ze strachu o přítelkyni se rozhodla téměř okamžitě vypovídat a své skutky během tříhodinového výslechu detailně popsala. Přiznala se k sedmi vraždám a u všech tvrdila, že se jednalo pouze o sebeobranu. U soudu pak proti ní svědčila i její přítelkyně.

Byla odsouzena k trestu smrti smrtící injekcí a 9. října 2002 ve 46 letech popravena. Čtrnáct měsíců po její smrti měl premiéru film inspirovaný jejím příběhem s názvem Zrůda.

Zdroje: Lidovky, film Monster, Český rozhlas, Idnes

Oblíbené