Spojte se s námi


Celebrity

Jak moc je Taylor Swift důležitá pro sportovní svět? Statistiky mluví jasně

Taylor Swift patří mezi největší světové hvězdy. Populární zpěvačka však nemá vliv pouze na dění v hudební branži, nýbrž také v té sportovní. Posledním příkladem byla statistika, kterou zveřejnila americká NFL, nebyl však prvním.

Publikováno

dne

Taylor Swift patří mezi největší světové hvězdy. Populární zpěvačka však nemá vliv pouze na dění v hudební branži, nýbrž také v té sportovní. Posledním příkladem byla statistika, kterou zveřejnila americká NFL, nebyl však prvním.

Aktuálně patří mezi největší hvězdy hudebního průmyslu. Hodně se o ní píše, mluví. A není se čemu divit. Taylor Swift zkrátka září. Navíc má vliv nejen na to, co se děje v hudebním světě, ale také ve sportovním.

Na začátku září například její fanoušci zahájili kampaň v prestižní fotbalové anketě Golden Boy, v níž získá cenu nejlepší mladý fotbalista do 21 let. Jedním z favoritů byl hráč Barcelony Alejandro Balde, který dokonce v anketě vedl.

Fanoušci Taylor Swift ovšem zaznamenali, že Balde prozradil v jednom z rozhovorů fakt, že se mu nelíbí hudba hvězdné zpěvačky, což spustilo iniciativu hlasovat pro jeho největšího rivala Jude Bellinghama, hráče Realu Madrid.

Během jednoho večera této iniciativy vzrostl podle serveru Goal Bellinghamův počet hlasů ze 30 % na neuvěřitelných 89 %. Jak se zdá, nemít rád Taylor Swift se nemusí vždy úplně vyplatit.

Taylor Swift má vliv i na svět NFL

Právě od září se mimo jiné řeší také milostný život Taylor Swift. Zejména kvůli vztahu s hvězdou NFL Trevisem Kelcem. Americký fotbal je ve Spojených státech amerických sportem číslo jedna, točí se kolem něj mnoho lidí i peněz.

Pro NFL to však byla velká šance, jak svou sílu zase posunout na vyšší level. V amerických médiích se románek mezi zpěvačkou a hráčem Kansas City Chiefs rozebíral naplno, Kelce dokonce v rozhovorech dostával nejrůznější otázky mířené na toto téma.

Swift navíc začala zápasy Chiefs navštěvovat osobně. O víkendu byla přítomna na utkání Kansasu City proti Los Angeles Chargers a kameramani hned několikrát zabírali v pauzách při hře právě ji.

Za zmínku stojí, že ve VIP boxu si užívala zápas s Brittany Mahomes, manželkou největší hvězdy NFL a quarterbacka Chiefs Patricka Mahomese, s nímž Kelce tvoří na hřišti fenomenální duo.

V televizní grafice se navíc objevila statistika, která pobavila celý sportovní svět. Statistici totiž dali dohromady informace, kolik yardů průměrně zaznamená Kelce v zápasech, v nichž Taylor Swift je, či není přímo na stadionu.

Výsledek? Hvězda Chiefs je v zápasech, v nichž má na stadionu svou partnerku, více než dvakrát nebezpečnější, než když na stadionu hvězdná zpěvačka není.

Zdroj: NFL, Goal, Twitter, Bleacher Report

Oblíbené