Spojte se s námi


Zajímavosti

Griselda Blanco: Narkobaronka nechala zavraždit tři své muže a střílela prostitutky. Zabíjení bylo její zvrhlou zábavou

Griselda Blancová: Krutá narkobaronka nechala zavraždit své muže a střílela prostitutky pro zábavu. Milovala zabíjení
Příběh kokainové kmotry se začal psát 15. února 1943. Tehdy se v kolumbijském Cartegena narodila Griselda Blancová. V 11 letech zastřelila bez výčitek chlapce z bohaté rodiny, když jeho rodina nechtěla zaplatit výkupné.

Publikováno

dne

Příběh kokainové kmotry se začal psát 15. února 1943. Tehdy se v kolumbijském Cartegena narodila Ana Griselda Blanco Restrepo. V 11 letech zastřelila bez výčitek chlapce z bohaté rodiny, když jeho rodina nechtěla zaplatit výkupné. Vyčkala jen pár let a od té doby byly vraždy na denním pořádku.

Griselda Blanco: První muž

Se svým prvním mužem Carlosem Trujillo, zlodějem a převaděčem migrantů, se potkala na ulici, kde se živila už ve třinácti letech prostitucí.  Spolu měli tři děti Dixona, Ubera a Osvalda. Všechny se narodily před jejími jednadvacátými narozeninami.

Měla neuvěřitelný smysl pro obchod, dá-li se to tak nazvat. V Kolumbii rozjela nejdříve svůj byznys s pašováním lidí, aby přešla na mnohem výnosnější obchod. Drogy. Ruku v ruce s nimi šly vraždy. Griselda se nerozpakovala zabíjet. Měla pocit, že ji někdo podvádí? Zastřelila ho. Byli u toho svědci? Namířila zbraň proti nim. Vybíjela celé rodiny, jen aby ji nikdo nemohl usvědčit. Byla krutá a nemilosrdná. Nechávala lidí brutálně střílet na ulicích.

Jediní, proti komu neobrátila revolver, byla její rodina, resp. děti. Své muže totiž také popravila anebo si na vraždu zjednala zabijáka. Svému prvnímu muži nacpala revolver do úst a zmáčkla spoušť. Otec tří dětí byl na místě mrtvý i když údajně zemřel na cirhózu jater…

Druhý muž

S druhým mužem Albertem Bravem, obchodníkem s drogami, se s dětmi a falešným pasem v sedmdesátých letech přestěhovala do New Yorku. Ani se nemusela dlouho zabydlovat, aby začala obchodovat s kokainem. Jen se přidala ke svému muži, který už tehdy byl pašerákem kokainu pro Medellínský kartel. Stáli doslova u zrodu zvedající se vlny kriminality na Floridě.

Dováželi kokain z Kolumbie do Spojených států. Blanco byla vynalézavá a pro pašování využívala pohledné ženy. Drogy tehdy ukrývaly pod oblečením či v příručních zavazadlech. Nicméně Griselda vymýšlela různé schovky, jako například volné místo v podpatcích nebo spodní prádlo s tajnými přihrádkami pro ukrytí drog.

Griselda Blanco: Nic netrvá věčně

V roce 1975 byl na oba vydán zatykač, načež vzali kramle a prchli do Kolumbie. Při jedné hádce o peníze došlo k šarvátce. Griselda manžela obvinila, že ji okradl a  zastřelila ho. Mířila na hlavu. Získala tak přezdívku Černá vdova, kterou po pár letech utvrdila smrtí třetího manžela.

Měsíčně vydělávala 80 milionů dolarů

Okupovala kasina, žila v luxusních vilách, létala soukromým letadlem. Pořádala opulentní orgie, kde nutila muže k sexu s revolverem u hlavy. Zvala na večírky prostitutky, které pak nelítostně střílela. Milovala zabíjení. Nechávala lidi střílet na ulicích. Byla krutá a vysloužila si mnoho přezdívek. Černá vdova, Narkobaronka, Kmotra, Kokainová královna Miami. Bál se jí i samotný Escobar, který prý dokonce jednou řekl: „Jediný muž, kterého jsem se kdy bál, byla žena jménem Griselda Blanco.

Griselda Blanco: Třetí muž

Se třetím manželem Dario Sepulvedou se odstěhovala do Miami a v kokainu točila doslova miliony. Narodil se jim syn Michael Corleon Blanco. Syna pojmenovala podle postavy Michaela Corleoneho z kultovního filmu Kmotr.  Její muž usoudil, že takový život není vhodný pro syna a unesl ho. To neměl dělat. Griseldina nenávist ho dohnala. Poslala za ním zabijáka a syn se jí vrátil. Michael jako jediný z jejích dětí přežil. Ostatní děti údajně zavraždila mafie ještě před dosažením zletilosti. Také byla krutá, stejně jako Černá vdova.

Nicméně došlo i na kokainovou královnu

17. února 1985 byla zatčena ve svém domě agenty DEA a obžaloba proti ní vznesla obvinění pro spiknutí za účelem výroby, dovozu a distribuce kokainu. Byla odsouzena k 15 letům vězení. Během výkonu trestu se Griselda přiznala ke třem vraždám a byla odsouzena k 20 letům vězení.  Načež tresty běžely současně. Ve vězení utrpěla infarkt a pro její chatrný zdravotní stav byla propuštěna v roce 2004.

3. září 2012 ji atentátník jedoucí na motorce v kolumbijském Medellinu zastřelil, když šla nakupovat. Mířil na hlavu. Jak žila, tak i skončila. Ale osud karty obrátil. Na ulici ležela mrtvá Griselda.

Zdroje: reflex.cz, aktualne.cz, novinky.cz

Oblíbené