Spojte se s námi


Celebrity

Francouzská fotbalová hvězda ostře promluvila o politické situaci ve své vlasti: Nechci reprezentovat zemi, která nezastává stejné hodnoty

Je možná jen otázkou času, než bude hlavní tváří světového fotbalu. Nakročeno k tomu má Kylian Mbappé skvěle. Mohl by se snažit být oblíbený mezi všemi, nevyjadřovat se k některým věcem. Přesto našel odvahu a promluvil o politické situaci ve své zemi – Francii.

Publikováno

dne

Je možná jen otázkou času, než bude hlavní tváří světového fotbalu. Nakročeno k tomu má Kylian Mbappé skvěle. Mohl by se snažit být oblíbený mezi všemi, nevyjadřovat se k některým věcem. Přesto našel odvahu a promluvil o politické situaci ve své zemi – Francii.

Aktuálně se hraje mistrovství Evropy ve fotbale v sousedním Německu. Kylian Mbappé patří nejen mezi hlavní tváře francouzské reprezentace, ale celého šampionátu. Ještě před jeho startem totiž přestoupil do slavného Realu Madrid.

Jenomže i když by se měl soustředit zejména na své výkony, nenechává ho klidným ani politické dění v jeho vlasti. Francie totiž zažila politické překvapení během voleb do Evropského parlamentu, v nichž triumfovala Marine Le Pen.

Prezident Emmanuel Macron posléze reagoval poměrně radikálním krokem, rozpustil Národní shromáždění a Francii čekají pro změnu parlamentní volby. Jejich první kolo se uskuteční už 30. června, druhé kolo 7. července.

Celkově to je velké téma zřejmě pro všechny hráče francouzské reprezentace. Jako první se k volbám vyjádřil pro nefotbalové fanoušky zřejmě neznámý Marcus Thuram. Posléze se jej zastal právě Mbappé.

Mbappé se odvážně vyjádřil k blížícím se volbám

Právě výše zmíněný Thuram jako první vyzval k tomu, aby Francouzi nevolili Marine Le Pen, respektive její stranu. O komentář na jeho krok byl vyzván Mbappé, jenž nezaváhal a zvolil zajímavá a odvážná slova.

Francie podle něj zažívá zásadní období své historie. Proto své spoluobčany, zejména mladou generaci, požádal, aby dorazila k volbám s tím, že může leccos změnit.

„Je zřejmé, že extremisté stojí před branami moci a máme příležitost rozhodnout o budoucnosti naší země. Proto vyzývám mladé lidi, aby šli volit a aby si byli vědomi vážnosti situace. Doufám, že můj hlas bude mít co největší vliv,“ cituje jej ESPN.

„Musíme se s naší zemí identifikovat. Stejně tak s našimi hodnotami, což jsou hodnoty tolerance, diverzity a respektu. Věřím Francouzům. Každý hlas se počítá. Doufám, že uděláme správnou volbu a že budu nadále moci hrdě oblékat dres Francie i po 7. červenci. Nechci reprezentovat zemi, která nezastává stejné hodnoty jako já,“ říká Mbappé.

Francouz tedy riskoval, že by se mohla pokazit nálada v kabině, nicméně podle trenéra Didiera Deschampse má na svůj názor právo, stejně jako každý hráč jeho týmu. Mimo to se ale zdá, že jsou reprezentanti Francie názorově zajedno.

Za své komentáře nicméně Mbappé od některých jedinců dostal co proto. Zřejmě i s tím ale musel počítat, když se rozhodl promluvit.

Zdroj: ESPN, UEFA

Oblíbené