Spojte se s námi


Filmy a seriály

Filmový tip na večer: Představa o tobě je moderní romantickou komedií podle úspěšné knižní předlohy

Věříte v lásku na první pohled a myslíte si, že věk je pouze číslo? Pokud ano, nenechte si ujít romantický snímek Představa o tobě.

Publikováno

dne

Věříte v lásku na první pohled a myslíte si, že věk je pouze číslo? Pokud ano, nenechte si ujít romantický snímek Představa o tobě.

Potkali se náhodou na Coachelle

Ve filmu Představa o tobě figuruje postava Solėne, což je svobodná čtyřicátnice, která jednoho dne vyrazí se svou dcerou na hudební festival Coachella. Toho se měla její dcera Isabelle zúčastnit původně se svým otcem, ale osud tomu chtěl, že nakonec jela místo něj Solėne. Ať už je to sebevíc nereálné, během Coachelly se Solėne seznámí s Hayesem Campbellem, zpěvákem jedné z nejslavnějších chlapeckých kapel na světě zvané August Moon.

Nečekané milostné vzplanutí

Co mohlo být náhodným setkáním se ale brzy stane něčím víc a Hayes a Solėne se postupně stále více a více sbližují a vzájemná přitažlivost je nepopiratelná. Vztahu mezi nimi stojí v cestě pouze dvě věci.

Věkový rozdíl a paparazzi na každém kroku

Tou první z nich je Hayesova sláva a fakt, že paparazzi ho, stejně jako další celebrity, sledují na každém kroku. Druhou je věkový rozdíl. Hayes je dvacetiletý mladík, zatímco Solėne je již zralá žena. Má tento vztah vůbec nějakou budoucnost?

Proč se na film Představa o tobě podívat?

Přestože zápletka filmu je jako vystřižená z červené knihovny, důvodů, proč se na film podívat existuje hned několik.

Filmové zpracování moderní romance

Zaprvé, film Představa o tobě vznikl na motivy stejnojmenné knihy Robinne Lee. Je vám jméno této americké autorky povědomé? Robinne Lee je nejen spisovatelkou, ale také herečkou. Vidět jste ji mohli ve snímcích:

  • Policajti na baterky
  • Hitch: Lék pro moderního muže
  • Sedm životů
  • Padesát odstínů temnoty
  • Padesát odstínů svobody

Představa o tobě nabízí zajímavé herecké obsazení

Zadruhé, hlavní role ve filmu ztvárnilo duo Anne Hathaway a Nicholase Galitzina. Ani jednoho z nich není nutné představovat. 

Anne Hathaway je oceňovanou herečkou, jejíž hereckou kariéru odstartoval film Deník princezny a od té doby přibylo na její konto nespočet filmů i několik seriálů. Není divu, že za svůj výkon v Bídnících získala svého prvního Oscara.

Nicholas Galitzine pravděpodobně pochází z ruské šlechtické rodiny a s herectvím začal v útlém věku. I přesto, že mu je pouhých 29 let, zazářil již v několika filmech i seriálech.

Režisérem filmu je Michael Showalter, jehož dosavadními nejzajímavějšími filmy jsou Pěkně blbě a Spoiler Alert.

I pokud máte pocit, že vám film Představa o tobě nepřinese nic nového a nebude se v ničem lišit od klasických romantických filmů, dejte mu šanci. Třeba vás nakonec příjemně představí. Snímek je od 2. května 2024 k vidění na streamovací platformě Amazon Prime Video.

Zdroje: CSFD.cz, YouTube.com, Instagram.com

Oblíbené