Spojte se s námi


Novinky

Elon Musk chce koupit Twitter, nabízí za něj přes 960 miliard Kč

Publikováno

dne

Elon Musk, nejbohatší člověk planety a šéf automobilky Tesla, chce koupit Twitter. Už nyní vlastní 9,2procentní podíl. Ve firmě, která stejnojmennou sociální síť provozuje, vidí obrovský potenciál a rád by jej sám rozvinul.

Twitter je populární sociální síť. Miliardář Elon Musk se však domnívá, že ještě naplno nerozvinula potenciál, který v sobě bezesporu má. Aktuálně vlastní 9,2 procenta ve firmě, která sociální síť spravuje. Snaží se ji však koupit celou.

Agentura Bloomberg informuje o tom, že šéf automobilky Tesla nabízí společnosti 43 miliard dolarů, tedy 963,4 miliardy Kč. Musk nabízí za akcii 54,20 dolarů v hotovosti, což představuje 54procentní prémii oproti závěrečné ceně z 28. ledna.

Podle Adama Crisafulliho ze společnosti Vital Knowledge je nabídka 54,20 dolaru za akcii příliš nízká na to, aby byla přijata. Před necelým rokem totiž měly akcie společnosti vystoupat na 70 dolarů.

Vlastnictví 9,2procentního podílu oznámil nejbohatší člověk planety minulý týden. Je největším akcionářem ve firmě. Šéf Twitteru Parag Agrawal pak v sobotu oznámil, že Musk nebude členem správní rady.

Americký podnikatel měl podle dřívější dohody vykonávat do roku 2024 funkci ředitele. V době, kdy by byl členem správní rady, a 90 dní po ukončení členství by nesměl vlastnit více než 14,9 procenta akcií Twitteru.

Podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg se může Musk chlubit majetkem v hodnotě 259 miliard dolarů, zatímco tržní cena Twitteru se pohybuje na částce okolo 37 miliard dolarů.

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Oblíbené