Spojte se s námi


Cestování

Dovolená v Dubaji není jen o pláži. Nabízí neobvyklá místa, která stojí za návštěvu

Dubaj je město silných kontrastů, které skrývá obrovské množství zajímavostí. Zajímavá místa v Dubaji najdete na každém kroku a společně vám i vašim spolucestujícím mohou poskytnout nezapomenutelné zážitky. V následujícím článku najdete náš subjektivní seznam jedinečných atrakcí v Dubaji.

Publikováno

dne

Dubaj je město silných kontrastů, které skrývá obrovské množství zajímavostí. Zajímavá místa v Dubaji najdete na každém kroku a společně vám i vašim spolucestujícím mohou poskytnout nezapomenutelné zážitky. V následujícím článku najdete seznam jedinečných atrakcí v Dubaji.

Lyžování v poušti

Nezapomenutelný zážitek z Dubaje se neobejde bez lyžování v poušti. Ski Dubai je areál, který má celkem 5 sjezdovek různých obtížností, z nichž nejdelší měří celých 400 metrů. Nemusíte se starat o zimní oblečení, lyžařské vybavení ani skipas. Všechno je zajištěno na místě.

Největší zahrada na světě

K neobvyklým atrakcím v Dubaji patří i tak krásné a neobvyklé místo, jako je největší zahrada na světě. Tím spíše, že byla vytvořena v poušti. Návštěva dubajské Zázračné zahrady je skvělý nápad a měli byste ji jistě podniknout. Vstupenky jsou za rozumnou cenu a pohled na 45 milionů kvetoucích květin a 250 milionů rostlin rozhodně stojí za to.

Zahrada je denně zalévána obyčejnou vodou, která byla použita a po přefiltrování je znovu použitelná. Je to atrakce ideální pro děti i dospělé a především pro všechny milovníky přírody.

Plavba jachtou při západu slunce

Nezapomenutelné zážitky v Dubaji můžete zažít nejen v poušti, ale také na vodách Arabského zálivu. Plavba na jachtě vám poskytne nejen krásný výhled na jedinečné dubajské atrakce, počínaje Dubai Marina přes Palm Jumeirah až po Burj Al Arab. Jachta má vlastní koupelnu a kuchyňku a na palubu si můžete vzít své nápoje a jídlo. O bezpečnost na palubě se stará několik zaměstnanců jachty.

Výstup na Burdž Chalífu

Burdž Chalífa je hlavním symbolem proslulé neuvěřitelné nádhery Dubaje. Nejvyšší budovou světa dokončili v roce 2009. Měří 829 metrů, což je 3,5krát více než Palác kultury a vědy ve Varšavě. Výstup na Burdž Chalífu je jistě jedinečnou dubajskou atrakcí, která vám poskytne spoustu vzpomínek, Počínaje výtahem, který vás vyveze do vesmíru, až po nádherný panoramatický výhled na město z jednoho z pater přístupných veřejnosti.

Na nejvyšší budovu světa je nejlepší vyrazit ráno. Nejenže bude nejlepší výhled a nejméně lidí, navíc máte šanci na inverzi, když jsou pod vámi mraky. Vyplatí se také jít na západ, kdy slunce zbarví celé město a mohutné mrakodrapy rozvádějí paprsky po celém městě a vytvářejí tak obraz, který se dá počítat mezi nezapomenutelné zážitky z Dubaje.

Jízda přes duny

Dubaj není jen o městské infrastruktuře. Je také o krásné přírodě a poušť není jen o písku a žhnoucím slunci, je to místo, které vám zaručí nezapomenutelné zážitky. Jedním z nich je pouštní safari, kde zažijete spoustu adrenalinu při jízdě na čtyřkolkách, motorkách a džípech po dunách, vytvoříte krásné fotografie při západu slunce, vyzkoušíte si jízdu na snowboardu na písku a tento den plný zábavy završíte návštěvou beduínské vesnice, kde vás čeká večeře s tradičními tanečními vystoupeními.

Zdroje: NationalGeography, redakce, onet, cestujeme

Oblíbené