Spojte se s námi


Cestování

Dovolená 2024: Nejžádanější destinace jsou tradičně Egypt či Řecko a nově exotický Omán

Pokud jste se rozehřáli již při četbě nadpisu, inspirujte se tipy na dovolenou u moře. V lednu vyrazte na Kanáry, v dubnu hurá do Egypta, září jistí Řecko a listopad zase Omán. V každé roční době si můžete užívat sluníčka i mořských vln v exotice, a to s odletem z Prahy.

Publikováno

dne

Pokud jste se rozehřáli již při četbě nadpisu, inspirujte se tipy na dovolenou u moře. V lednu vyrazte na Kanáry, v dubnu hurá do Egypta, září jistí Řecko a listopad zase Omán. V každé roční době si můžete užívat sluníčka i mořských vln v exotice, a to s odletem z Prahy.

Kanárské ostrovy nikdy nezklamou

Jestli vám v zimě schází hřejivé paprsky slunce, vydejte se na ostrov Tenerife, který nabízí stabilní počasí celoročně (v lednu 23 °C) a pohodičku na lávových plážích. Doba letu z Prahy nebo Brna je cca 4,5 hodiny, proto ji zvládnou i malé děti a senioři. Záleží jen na vás, zda zvolíte romantiku na opuštěných plážích nebo komfort bazénů.

Na Tenerife spatříte přírodní krásy a zajímavé vulkanické scenerie hor a nachází se tu i nejvyšší hora Španělska – Teide. Milovníci fauny a flory budou nadšení, protože právě na Kanárech spatříte rostliny a živočichy, s nimiž se jinde na zeměkouli nesetkáte. Navštivte Tenerife, kde můžete relaxovat na plážích s černým pískem, prozkoumat zdejší papouščí farmu nebo největší aquapark v Evropě Siam Park.

V polovině dubna je v Hurghadě nejpříjemněji

Pakliže chcete zažít luxusní dovolenou v Egyptě, vyrazte do letoviska u Rudého moře – Hurghady. Dubnové teploty atakují nebo dokonce překračují 30 °C a užijete si jich asi po 4, 5 hodinách letu.

Pokud jste arabskou metropoli nikdy nenavštívili, budete v úžasu. Vychutnáte si dovolenou v přepychových resortech s bazény a skluzavkami, které jsou v bezprostřední blízkosti moře. Určitě vás potěší, že se zde nacházejí i hotely, které jsou určené pro osoby starší 16 let nebo naopak luxusní ubytování přímo pro rodiny s dětmi.

Jakmile se nabažíte potápění v Rudém moři a relaxace na pláži, vydejte se na výlet do Káhiry nebo Luxoru. V Hurghadě vás upoutá honosná mešita Al Mina, Grand Aquarium se žraloky a návštěva tradičního rybího trhu.

O prázdninách vyrazte na Makarskou

Ne nadarmo je Makarská riviéra nejpopulárnějším dovolenkovým místem Čechů. Je snadno dosažitelná autem, autobusem i letadlem. Tyrkysové Jaderské moře vám ihned učaruje, protože mění palety modré barvy a je křišťálově čisté. Mírný vstup do vody hraje do noty dětem i starším výletníkům.

Plnými doušky se zde nabažíte vodních radovánek, potápění, jachtingu, jízdy na paddleboardu i windsurfingu. Určitě se musíte vydat na vrchol sv. Jiří v pohoří Biokovo, sjedete řeku Cetinu na raftu nebo vyzkoušíte paragliding. Večery patří festivalům hudby, tanci a posezení v restauracích u moře. Makarská se nachází v blízkosti Splitu, kde spatříte Diokleciánův palác, památku chráněnou UNESCEM.

Konec léta patří dovolené v Řecku

Zpříjemněte si konec léta dovolenou na nejkrásnějším a nejromantičtějším ostrově Řecka – Santorini. Po letu, který netrvá dle než 2, 5 hodiny, spatříte bílé domky s kopulovitými modrými střechami, tyrkysové Krétské moře a budete si užívat teploty stoupající až k 30 °C.

Ráj přírodních a historických drahokamů vás zavede do města Thira, kde vás uchvátí helénské památky na hoře Messavouno. Doby dávno minulé si připomenete v městečku Oia, které leží na vulkanickém svahu a zamilujete si relax na plážích Ammoudi, Cape Colubko i Red Beach pyšnící se rudým a černým vulkanickým hrubším pískem.

V listopadu se ohřejete v Ománu

Dovolená v Ománu je jako stvořená pro všechny, které láká arabská kultura, milují lenošení u moře v blízkosti luxusního resortu nebo se rádi kochají pohledem na hluboké rokle a nemilosrdné pouště. V Ománu můžete relaxovat u hotelové pláže nebo na opuštěním písečném koberci.

Omán je bezpečná země Blízkého východu, zdejší obyvatelé jsou pohostinní a přátelští. Nemusíte mít tedy z ničeho obavy. Vaše kroky povedou do hlavního města Maskat, v němž se budete cítit jako v pohádce o Aladinovi. Za zmínku stojí také centrum metropole Salah s ojedinělou arabskou architekturou a na ostrově Masíra spatříte želvy, kterých je tu více než 30 000. Po 7, 5 hodinovém letu z Prahy vás potěší teploty dosahující až 30 °C.

Zdroje: Redakce, Invia, Travel King

Oblíbené