Spojte se s námi


Filmy a seriály

Další konkurent Netflixu či HBO? Do ČR zamíří nová streamovací platforma!

Publikováno

dne

Vyrovná se Netflixu nebo HBO Go či HBO Max? Na tuto otázku budeme znát odpověď již velmi brzy, Disney plus totiž míří do České republiky a nabídne skutečně mnohé. Co můžeme od nové streamovací platformy očekávat?

Spuštění nové streamovací platformy, která jistě nabídne stovky hodin zábavy, je naplánováno na léto letošního roku, konkrétně na úderem srpna až začátkem podzimu. Takové informace v nedávném čase zveřejnilo samotné Disney.

Zda bude Disney Plus velkým konkurentem společnostem, jakými jsou Netflix, HBO nebo Amazon? Už nyní se dá říci, že velmi pravděpodobně ano.

Kromě filmů či seriálu z dílny společnosti Fox, Pixar nebo LucasFilm se totiž můžeme těšit i na spoustu marvelovských kousků (vlastně na vše, co spadá pod Marvel a Disney – pozn. red.). V nabídce ale také najdeme například National Geographic a s tím spojené velmi zajímavé dokumenty.

Podle oficiálních informací, které ještě v prosinci loňského roku zveřejnila společnost Disney, se tento gigant chystá už v prvním roce své aktivity investovat zhruba jednu miliardu dolarů. Aktuálně přitom má k dispozici další dvě miliardy, lze tedy očekávat velké věci.

Abychom alespoň trochu přiblížili tvorbu Foxu, Pixaru či Marvelu, těšit se můžete na Avengers, nového Lokiho či Eternals, Piráty z Karibiku, pohádky a v neposlední řadě také slavnou rodinku Simpsonových.

Od roku 2019 už tato platforma naplno funguje například v Kanadě, USA nebo Austrálii, v západní Evropě už Disney Plus rovněž můžete zakoupit. Směrem na východ se nová platforma ubírá až nyní.

Co se ceny týče, podle informací Disney se má měsíční tarif pohybovat v přepočtu okolo 180 Kč, bezmála dva tisíce korun pak zaplatíte za předobjednávku na celý rok. Nutno podotknout, oproti Netflixu či HBO Go se ceny až tak neliší.

U druhé jmenované platformy zaplatíte za služby okolo 150 Kč, využívání Netflixu je rozděleno do tří tříd, ze kterých si můžete vybrat (od 199 Kč do 319 Kč).

Disney Plus by tedy mělo skutečně nabídnout mnohé a i za vcelku příznivou cenovku jej stojí za to vyzkoušet.

Zdroje: Disney, Netflix, HBO

Oblíbené