Spojte se s námi


Celebrity

Cristiano Ronaldo: Co ještě nevíte o jednom z nejlepších fotbalistů světa aneb Po kom má své jméno

Nadšení fanoušci fotbalu jistě vědí, kam zařadit Cristiana Ronalda. Tento osmatřicetiletý portugalský útočník v současnosti působí jako kapitán saudského klubu Al Nassr.

Publikováno

dne

Nadšení fanoušci fotbalu jistě vědí, kam zařadit Cristiana Ronalda. Tento osmatřicetiletý portugalský útočník v současnosti působí jako kapitán saudského klubu Al Nassr.

Socha fotbalisty v jeho rodišti

Cristiano Ronaldo pochází z ostrova Madeira, kde 5. února 1985 v jeho hlavním městě Funchal narodil. Vděční Madeiřané, že mají takového slavného rodáka, mu nechali v roce 2014 postavit bronzovou sochu, která hvězdného fotbalistu znázorňuje v jeho typickém postoji před volným kopem.

Sochu najdete před Muzeem CR7 ve farnosti Sé ve Funchalu, jež je věnováno Ronaldovým trofejím. Kousek od ní pak stojí hotel, jenž byl vybudovaný ve spolupráci Ronalda s firmou Pestana Group.

Vlastně se ani neměl narodit

Cristiano Ronaldo je v pořadí čtvrtým dítětem rodičů Marie Dolores dos Santos Viveiros da Aveiro a Josého Dinise Aveira. Jeho rodina byla chudá, otec našel velké zalíbení v alkoholu a matka uvažovala, že by své čtvrté těhotenství ukončila potratem. Jenže potraty byly v té době v Portugalsku zakázané, takže k němu ani nedošlo a Ronaldo spatřil světlo světa.

Život se srdeční vadou

S fotbalem začal Ronaldo záhy a brzy bylo vidět, že v něm dřímá velký talent. Ve 14 letech přestal studovat a začal se fotbalu věnovat poloprofesionálně. V té době mu lékaři zjistili srdeční vadu – tachykardii, kterou bylo třeba operativně léčit. To se povedlo a Ronaldo se mohl vrátit po několika dnech strávených v nemocnici opět k tréninku.

Jméno po americkém prezidentovi

Své jméno Ronaldo má slavný portugalský fotbalista po neméně slavném hercovi a americkém prezidentovi v jedné osobě – Ronaldu Reaganovi, jenž byl oblíbeným hercem jeho otce. Jméno se José Aveirovi natolik zalíbilo, že ho dal svému nejmladšímu dítěti.

Připadalo mu totiž, že je velmi zvučné a dominantní. Jméno Cristianovi sedne, protože se stal známým i pro svou vysokou a svalnatou postavu (měří 187 cm).

Styl hry a výdělky

Cristiano Ronaldo je všestranný útočník, který umí hrát na obou křídlech i ve středu hřiště. I když je pravák, má obě nohy stejně silné a také je obě používá.

Kromě toho, že je Ronaldo jedním z nejlepších fotbalistů světa, je také jedním z nejlépe placených sportovců na světě. Od roku 2010 do roku 2019 si stihl kopáním do míče vydělat závratných 720 milionů eur, což je v přepočtu asi 18,75 miliard korun. Už si nemusí stýskat, že se narodil do chudé rodiny.

Zdroje: Dailymail.co.uk; Wikipedia.org

Oblíbené