Spojte se s námi


Filmy a seriály

Co můžeme čekat od filmu Spider-Man 4? Marvel má přijít s revolučním krokem, fanoušci mají už teď obrovské obavy

Co očekávat od nového Spider-Mana? Marvel se aktuálně nachází v nemalých problémech. Sledovanost vyprodukovaných snímků není ani náhodou taková, jakou by si samotné studio představovalo. A nyní přichází zpráva, která vytváří další obavy.

Publikováno

dne

Co očekávat od nového Spider-Mana? Marvel se aktuálně nachází v nemalých problémech. Sledovanost vyprodukovaných snímků není ani náhodou taková, jakou by si samotné studio představovalo. A nyní přichází zpráva, která vytváří další obavy.

Problémy Marvelu v poslední době neberou konce. Jedním z těch největších je, že po ikonických hrdinech se na plátno nedaří přivést charakter, který by diváka přitáhl k obrazovkám a udržel je před nimi.

S Iron Manem a Kapitánem Amerikou už takřka nikdo počítat nemůže a po posledním filmu s Thorem už tvůrce jen těžko bude brát někdo vážně. A nyní přichází zpráva, která fanoušky značně znepokojuje.

Známý insider Daniel Richtman totiž hovoří o nových podrobnostech týkajících se nadcházejícího pokračování Spider-Mana. Údajně má dojít k propojení obou vesmírů, což je něco, co staví Sony Pictures a Marvel Studios do velmi rizikové situace.

Zatímco detaily zůstávají nejasné, existují vlastně dvě hlavní možnosti. První zahrnuje plné začlenění marvelovského Spider-Mana do světa Sony, kde by se setkal s postavami jako Venom, Morbius, Kraven Lovec a Madame Web. Druhá možnost naznačuje, že tyto postavy by mohly být přeneseny do hlavního světa MCU před Avengers: Secret Wars.

Diskuze ohledně této integrace je rozporuplná. Už nyní totiž existují obavy, že plné začlenění, ať už do jednoho či druhého světa by mohlo trpět nedostatkem kvality. A ačkoliv Marvel Studios prochází obtížemi, mnozí stále preferují, aby Spider-Man zůstal v rámci MCU.

Kam povede budoucnost Spider-Mana?

Ohledně čtvrtého filmu projevil smíšené pocity už také Tom Holland, který hraje právě Spider-Mana. Je pochopitelné, že po velkém zájmu o předchozí film bude chtít studio vsadit na multivesmír, který nabízí mnohé.

Avšak míchání marvelovských a Sony hrdinů dohromady, tady si zkrátka někdo říká o pořádný průšvih. V budoucnu by se tedy mohlo stát, že uvidíme všechny doposud vydané postavy Spider-Mana nejen v jednom filmu.

A to podobně, jako jsme viděli Tobeyho Maguirea a Andrewa Garfielda v No Way Home. Určitou nejistotu přinesl také chaotický vztah ohledně práv mezi Marvelem a Disney. Kam se tedy bude svět Spider-Mana ubírat je otázkou. Fanoušky však zajímá to hlavní – dokážou autoři zachovat kontinuitu a kvalitu předchozích filmů?

Zdroje: Geek tyrant, Reddit, Twitter / X

Oblíbené