Spojte se s námi


Ekonomika

Čistá mzda bude stoupat! V příštím roce se dočkáme zvýšení slev na daních

Publikováno

dne

Více peněz – zaměstnancům po celé České republice stoupne čistá mzda, a to zejména z důvodů navyšování základní slevy na poplatníka. Polepší si také rodiče, jelikož stoupají i daňové slevy na děti.

Hned o tři tisíce korun se zvyšuje takzvaná základní sleva na dani. Aktuální hodnota činí 27 840 Kč, díky tomuto navýšení tedy částka za základní slevu přesáhne hranici třiceti tisíc korun.

Měsíčně to pak dělá o 250 Kč navíc. Další pozitivní zprávou je to, že bude vyšší i daňová sleva na dítě.

Nutno podotknout, sleva na první dítě se měnit nebude a i nadále zůstane na částce 15 204 kroun. Nicméně změna nastává u druhého, třetího a každého dalšího dítěte. Na druhé dítě totiž tato sleva stoupně o 2 916 Kč.

Konkrétně tedy z 19 404 korun na 22 320 Kč. Co se pak týče třetího potomka, zde se sleva navyšuje z původních 24 204 na 27 840 Kč. Měsíčně to pak dělá 1 860 korun na druhé dítě, na třetí 2 320 Kč.

Jak také uvádí server Peníze, zaměstnanci tyto výhody poznají již ve svých lednových výplatách, které budou samozřejmě vypláceny v únoru. Vyšší slevu je pak podle posledních informací možné využít už pro příjmy za rok letošní.

Zdroje: Peníze, Finance

Oblíbené