Spojte se s námi


Zajímavosti

České krimi případy: Vražda mladé maminky z Českého Těšína nebyla dosud objasněna

Jedním z tzv. pomníčků moravskoslezských kriminalistů je vražda mladé maminky z Českého Těšína. Její život ukončil doposud neznámý vrah.

Publikováno

dne

Jedním z takzvaných pomníčků moravskoslezských kriminalistů je vražda mladé maminky z Českého Těšína. Její život v roce 2009 ukončil doposud neznámý vrah.

Dne 25. září 2009 se jedné rodině v Českém Těšíně převrátil svět vzhůru nohama. Sedmadvacetiletá Jana S. byla před očima vlastní dcerky ubodána ve svém bytě neznámým vrahem.

Zjištěný průběh a okolnosti

Jana S. byla atraktivní mladá maminka dvou dcer. V době činu jim bylo 2 a 5 let. Osudného dne odvedla starší dcerku do školky a po cestě zpátky domů navštívila prodejnu potravin a drogerii. Její poslední pohyb ve městě byl zaznamenán ve tři čtvrtě na devět hodin ráno.

Další sled událostí byl zjištěn již jen útržkovitě. Okolo deváté hodiny se Jana spolu s mladší dcerkou vrátila domů do bytu, který se nacházel ve třetím patře v Havlíčkově ulici. Asi za půl hodiny někdo zazvonil. Když mladá žena otevřela dveře, vpadl do bytu nelítostný vrah a začal ji bodat nožem s dlouhou čepelí.

Její křik uslyšely dvě sousedky, které přiběhly k bytu a začaly bušit na dveře. Asi po dvou minutách hrůzostrašného křiku se dveře otevřely, vrah vyběhl kolem šokovaných žen pryč a mladá žena se přes všechna svá zranění ještě vypotácela na práh. Veškerá snaha o její záchranu však byla marná.

Vyšetřování

Vražedná zbraň s ostatky krve byla nalezena v odpadkovém koši v okolí těšínského nádraží. Policisté od počátku prověřovali několik vyšetřovacích verzí. Postupně ovšem vyloučili, že by vrahem mohl být někdo z ženina nejbližšího okolí. Vzhledem k jejímu dřívějšímu povolání, kdy pracovala jako servírka v Třinci, byla ve hře také varianta někoho z tohoto prostředí, což se ale také nepotvrdilo.

S ohledem na okolnosti celého případu, zejména s přihlédnutím k brutalitě útoku, denní době a přítomnosti druhé dcery v bytě, se policie přiklonila k verzi, že se jednalo o vraždu neplánovanou. S velkou pravděpodobností byl vrahem vyšinutý člověk, který na oběť neměl žádnou úzkou vazbu. Rodina mladé ženy dokonce nabídla odměnu 50 tisíc korun tomu, kdo přivede policii na stopu tohoto brutálního vraha.

Na základě nalezené vražedné zbraně, svědeckých výpovědí a kamerových záznamů policie potvrdila, že vrah uprchl směrem k nádraží. Vyloučením všech zjištěných osob, které se v tu dobu na nádraží pohybovaly byla v médiích zveřejněna fotografie muže, který by o případu mohl něco vědět. Zda jej policie nalezla a vyslechla, však zveřejněno již nebylo.

Faktem zůstává, že vraha Jany S. se dopadnout nepodařilo. Pokud se neobjeví nové svědectví či relevantní stopa, je velice pravděpodobné, že by mohl za pár let trestu úplně uniknout.

Zdroje: iDnes, krimidoma,cz, Deník

Oblíbené