Spojte se s námi


Lifestyle

České krimi případy: Tři kamarádi si chtěli vyzkoušet vraždu. Její brutalita ale zaskočila i samotné kriminalisty

Zcela zbytečná smrt potkala 30. ledna 2005 v městečku Bílina místní sedmnáctiletou Kamilu. Před domem rodičů si ji vyhlédli tři kamarádi, kteří si zkrátka chtěli vyzkoušet vraždu. Vraždili sice pro zábavu, avšak mimořádně brutálním způsobem.

Publikováno

dne

Zcela zbytečná smrt potkala 30. ledna 2005 v městečku Bílina místní sedmnáctiletou Kamilu. Před domem rodičů si ji vyhlédli tři kamarádi, kteří si zkrátka chtěli vyzkoušet vraždu. Vraždili sice pro zábavu, avšak mimořádně brutálním způsobem.

Mrtvou ženu pohozenou mezi garážemi v malém městečku na Mostecku nalezl na ranní procházce starší pán venčící psa. Osobu ihned poznal, jelikož se jednalo o dceru jeho sousedů. Se zdrcující zprávou sousedy ihned srozuměl a zavolal policii. Ihned poté začalo vyšetřování.

Po příjezdu bylo policistům hned jasno, že se bude jednat o vraždu, a to mimořádně brutální. Napovídaly tomu rozsáhlé krevní stopy, které se táhly od branky rodinného domu až po místo nálezu. Soudní lékař navíc konstatoval větší množství bodných ran včetně zhmožděnin na hlavě.

Mezitím kriminalisté započali pátrání po vrahovi. Prvotní informace přišly od matky zavražděné, která uvedla, že se její dcera zúčastnila maturitního plesu gymnázia a domů přišla po půlnoci. Po návratu jí někdo zavolal na mobilní telefon, přičemž z obsahu hovoru vydedukovala, že její dcera měla telefonovat s bývalým přítelem Jakubem Procházkou. Další ráno už dceru s manželem nemohli najít.

Ihned se pro kriminalisty stal Jakub Procházka podezřelým číslo jedna. Z toho důvodu se policisté vydali do jeho bytu a vzhledem k tomu, že podezření během domovní prohlídky spíše zesilovalo, odvedli jej na služebnu. Účast na vraždě ale Procházka popíral.

Dle svědectví to byl právě Procházka, kdo s Kamilou vyrazil na maturitní ples. Tam se mezi nimi měla strhnout velká hádka, proto Kamila odešla domů dříve. O chvíli později odešel také Jakub Procházka se svými dvěma kamarády. Tímto zjištěním započala další série výslechů, tentokrát se třemi podezřelými. Hlavní podezřelý Jakub dlouho zapírat nevydržel a k činu se po předestření důkazů doznal, jeho kamarádi zanedlouho udělali to samé.

Spontánní výpověď Jakuba Procházky byla šokující. Uvedl, že již delší dobu přemýšlí o kanibalismu a o tom, jaké to je zabít člověka. O tomto také živě debatoval se svými kamarády a vymýšlel nejrůznější způsoby, jak svou fantazii přenést do reality.

To se bohužel stalo právě 30. ledna 2005 a odnesla to právě sedmnáctiletá Kamila. Jakub ji vylákal ven před dům, kde na ni vyskočil jeho schovaný kamarád. Jeden z vražedné skupiny ihned zakryl Kamile ústa a druhý ji utloukl klempířskou paličkou do hlavy. Bezvládné tělo pak kamarádi odtáhli na místo nálezu, kde se oběť snažili definitivně usmrtit dupnutím na hrudník. Když ani to nevyšlo, poškozenou ubodali.

Kamarádi pak společně odešli do místní hospody, kde popíjeli alkohol. Na místo činu se posléze vrátil pouze Jakub, který se pokusil tělo nastrojit tak, aby vše nasvědčovalo sexuálnímu motivu. Skrýt stopy se mu ale ani v nejmenším nepovedlo.

U hlavního aktéra Jakuba Procházky byl soudním znalcem shledán nekrofilní sadismus, čímž do značné míry vyloučil resocializaci odsouzeného. Nejsmutnější na celém případu je však to, že žádný z pachatelů by se sám o sobě takového činu pravděpodobně nikdy nedopustil. Dopředu je však hnala dynamika skupiny a své fantazie, které stále společně stupňovaly. Každý se pak bál ze společných plánů couvnout.

Soud udělil Jakubu Procházkovi a jeho spolupachateli, jenž Kamilu napadl paličkou, výjimečný trest v délce 20 let. Třetí kamarád odešel od soudu s trestem 18 let vězení. Z kriminalistického hlediska však šlo o brutální vraždu a o zjištění, kam až může člověk zajít, když je hnán dynamikou zločinecké skupiny.

Zdroj: Legendy kriminalistiky

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lifestyle

Kvíz: Jak dobře znáš vlajky evropských států? Otestuj své znalosti

Takřka každý z vás, kdo rozklikl tento kvíz, žije v Evropě. A i proto se dnešní téma týká kontinentu, na kterém žije přes 700 milionů lidí. Dokážete vyjmenovat vlajky několika zemí, které jsou její nedílnou součástí?

Publikováno

dne

Takřka každý z vás, kdo rozklikl tento kvíz, žije v Evropě. A i proto se dnešní téma týká kontinentu, na kterém žije přes 700 milionů lidí. Dokážete vyjmenovat vlajky několika zemí, které jsou její nedílnou součástí?

Evropa, starý kontinent plný historie, kultury a bohatství. Jedná se o území, které nás fascinuje nejen svou krásou, ale také různorodostí. Jednou z věcí, které Evropu charakterizují, jsou její různé země a státy, každý s vlastní jedinečnou identitou a samozřejmě i vlastní vlajkou.

Kolik evropských vlajek vlastně znáte? Pojďme to zjistit. Připravili jsme pro vás kvíz, ve kterém se budete pokoušet uhodnout, ke které zemi nebo státu patří daná vlajka.

Kvíz si můžete zahrát na tomto odkazu. Těšit se můžete na šestnáct vlajek a pokud vám některá bude dělat potíže, můžete dočíst tento článek, ve kterém naleznete nápovědu.

Předpokládáme, že nebudete k tomuto kvízu potřebovat nápovědu, ale kdyby přece, malou vám poskytneme. Tyto řádky tedy čtěte pouze v případě, že potřebujete pomoci.

Vlajkou číslo 1 se může chlubit země, která je naším západním sousedem. Následuje země z jihu, která leží u Jaderského moře, přes který to nemá příliš daleko do Itálie.

Země číslo 3 je jejím sousedem a může se chlubit více než 3 000 ostrovy. Další stát leží spíše na severu a z východu sousedí s Ruskem. To následující země souseda nemá, jelikož je ostrovem.

Šestým v pořadí je jedna z největších zemí Evropy, která má na svém území taktéž nejvyšší horu starého kontinentu. V další zemi naopak příliš velké kopce nenajdete, nejvyšší bod totiž nepřesahuje ani 200 metrů.

V pořadí osmý stát je opět severnější a taktéž sousedí na své východní straně s Ruskem. Následující vlajka by vám potíže dělat neměla, v podstatě se jedná o naše největší přátele, se kterými jsme kdysi zemi sdíleli.

Desátou vlajku má stát, jenž se vyznačuje zejména tím, že je vždy neutrální. Země další na řadě neexistuje dlouho, byla ještě v tomto století spojena se Srbskem. Následuje jedna z těch chudších zemí v tomto kvízu, leží na balkánském poloostrově.

Kvíz se pomalu blíží ke konci a země s číslem 13 vás možná mohla mírně poplést. Nejedná se totiž o Polsko, které má barvy opačné, nýbrž o malou zemi, která se skrývá ve Francii.

Další zemi najdeme vedle Velké Británie, kousek od ní se nachází i další v pořadí, kde taktéž nenajdeme žádné velké kopce. Kvíz uzavírá severní země, která je známá i díky skupině ABBA.

Zdroj: Sporcle, Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Lifestyle

Vyladěná podzimní výzdoba vaší domácnosti zlepší vaši náladu a nadchne všechny vaše návštěvy

Příjemně vyzdobená domácnost působí útulně a svěže. Nalaďte se na blížící se podzim, a i přes chmurné počasí buďte maximálně spokojení a pozitivní.

Publikováno

dne

Příjemně vyzdobená domácnost působí útulně a svěže. Nalaďte se na blížící se podzim, a i přes chmurné počasí buďte maximálně spokojení a pozitivní.

Léto už je za námi a podzim pomalu klepe na dveře. K tomu, abychom se i v tento pochmurný čas cítili příjemně a pozitivně naladěni, může pomoci stylová a útulná výzdoba vaší domácnosti. S příchodem domů se vám pak vždy zlepší nálada a určitě z vás během chvíle spadne stres z právě prožitého všedního dne.

Podzimní výzdoba se ladí většinou do tmavších tónů a často je inspirována přírodními motivy. Jako neodmyslitelnou součást podzimní výzdoby určitě většinu napadne dýně, bez které zkrátka podzim není podzim. Nejen, že z ní můžete uvařit výbornou polévku, omáčku nebo koláč, ale z její kůry pak lze vyrobit působivý lampion nebo halloweenský strašák.

Na trhu je několik druhů dýní, takže máte rozhodně z čeho vybírat. Můžete sehnat dýni rozličných tvarů a velikostí a dokonce i dýně přímo k dekorativním účelům pěstěné. Takovými dýněmi se však můžete jen kochat a na koláč či polévku můžete zapomenout. Někteří pak dávají přednost dýním keramickým, které můžete používat každý rok zas a znovu.

Různé druhy umělých ozdob vaši podzimní výzdobu mohou už jen vyzdvihnut. Hledejte keramické skřítky, houby, nebo zvířátka v podzimních barvách.

Také umělé květiny mohou být působivým doplňkem, díky kterému budou vaše okna jen zářit. K dekoraci venkovní pergoly nebo terasy můžete použít chladnomilné chryzantémy, které rozsvítí deštivý den raz dva.

Pergola a terasa pak vypadá úžasně nasvícená různými lampiony a svícemi. Nejen, že tak vyzrajete na brzké stmívaní, ale z vaší zahrady tak vytvoříte kouzelné romantické místo, kde vám bude dobře s milovaným protějškem, ale i s přáteli. Lucernu a v ní svíčku pak můžete využít i jako vánoční dekoraci, kdy se to různými světélky vždy jen hemží.

Vítanou a originální ozdobou je také podzimní věnec na dveře, který se dá opět doplnit různými kupovanými nebo v lepším případě přírodními doplňky. Vaše návštěva pak bude správně naladěna hned při příchodu k vám.

Výsledný efekt pak může podtrhnout také ozdobná stuha v barvách podzimu. Podzimní výzdoba se nejlépe vyjímá v sytých a teplých barvách jako je červená, žlutá, oranžová, ale také hnědá nebo zelená. Rozhodně proto neváhejte a svému příbytku pořiďte nový podzimní kabát.

Zdroj : www.bydleni.cz

Pokračovat ve čtení

Lifestyle

Trápí vás prokrastinace? Naučte se s ní poprat a položit na lopatky

Prokrastinace může mít negativní vliv na váš pracovní výkon. Když neustále odkládáte nepříjemné povinnosti, tak se jich nezbavíte, protože se jen kupí na jednu hromadu. A s ní budete muset jednou nějak pohnout. Na vině často bývá rozhodovací paralýza a kupodivu také sociální sítě či hry.

Publikováno

dne

Prokrastinace může mít negativní vliv na váš pracovní výkon. Když neustále odkládáte nepříjemné povinnosti, tak se jich nezbavíte, protože se jen kupí na jednu hromadu. A s ní budete muset jednou nějak pohnout. Na vině často bývá rozhodovací paralýza a kupodivu také sociální sítě či hry.

Když se vám nechce do nějaké činnosti

Jev zvaný prokrastinace zažil v dospělém věku občas každý. Máte před sebou důležitý úkol, ale z nějakého důvodu se vám do něj vůbec nechce. A tak se mu vyhýbáte jako čert kříži. Nebo pracujete na počítači a sem tam prokrastinujete prohlížením sociálních sítí.

Totéž lze dělat s chytrým mobilem, který k této činnosti také svádí. Jsou to kolikrát dlouhé minuty, co takto dokážete strávit. Pokud to uděláte několikrát za den, prožijete prokrastinací třeba hodinu i dvě, které byste mohli využít smysluplněji.

Co je to rozhodovací paralýza

Za prokrastinací někdy stojí problém s rozhodováním. Člověk, jenž má před sebou několik možností, vůbec netuší, pro kterou se rozhodnout. Tato rozhodovací paralýza je o to horší, čím složitější je výběr.

Můžeme si to představit na příkladu. Na víkend jste si naplánovali umýt auto, udělat pořádek v dokumentech, vyčistit sedačku v obývacím pokoji a jít si zaběhat.Jsou to samé neatraktivní práce, do nichž se vám moc nechce, tudíž nevíte, kterou byste měli začít.

Možná pak skončíte u mobilu, ve kterém si bude prohlížet zprávy na svém oblíbeném webu. Že toho dne nestihnete většinu věcí z naplánovaných, je nejspíš jasné. Přitom by stačilo tak málo, abyste se ke smysluplné činnosti přinutili.

Jak se zbavit prokrastinace

Prokrastinace vede k většímu stresu z odložené práce, mohou se objevit problémy se spánkem a celkově se psychicky člověk nebude cítit nejlépe. Cílem, jak se prokrastinace zbavit, je zaměřit se spíše na dlouhodobé cíle – tedy to, co vám splnění úkolu přinese v budoucnosti a jaké z toho budete mít výhody, když se do něho pustíte.

Při plánování práce byste měli být realističtí. Jestliže si zařadíte do denního programu více činností, než jste schopni zvládnout, tak je pochopitelné, že některé nestihnete.

Začněte s činností, která je vám nejvíce proti srsti. Věnujte se jí alespoň 20 minut a pak si dejte 5 minut přestávku. Tento interval pak dodržujte tak dlouho, až je práce hotová. Dobrý pocit za to, že jste práci dokončili, stojí za to.

Zdroj: Psychologytoday.com

Pokračovat ve čtení

Oblíbené