Spojte se s námi


Ekonomika

Česká spořitelna spouští velmi zajímavou novinku! Nově si vyberete své peníze zmáčknutí jediného tlačítka na bankomatu

Publikováno

dne

Velmi užitečný krok! Česká spořitelna opět dokazuje, že zkrátka myslí nejen na své klienty, ale také na budoucnost a jakousi praktičnost. Nyní tato česká banka zavádí velice užitečnou novinku, kdy při výběru z bankomatu nebude muset stisknout jediné tlačítko. Sáhnete si zkrátka až na peníze.

Doby, kdy jste přišli k bankomatu, vložili kartu do onoho otvoru a zadali PIN již patří k těm dávno minulým.

Již před několika lety banky nechali na své bankomaty umístit čtečku na čipy karet, tudíž jste do něj nemuseli vkládat kartu, ale stačilo ji pouze přiložit na vyznačené místo a karta se sama načetla. Zpravidla ono čtyřmístné heslo (PIN) jste ale opět zadávat museli a machinaci s bankomatem jste se stejně nevyhnuli.

To se ale momentálně mění, a to díky České spořitelně. Ta totiž jako v první banka v České republice zavádí QR výběry z bankomatů, díky níž už vůbec nemusíte vytahovat svou platební kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu nebo číselné klávesnici.

Jestliže tedy patříte k lidem, kteří se z bezpečnostních důvodů nechtějí u bankomatu zdržovat nebo se zkrátka jen vyhnout jakémukoliv kontaktu s obrazovkou či číselníkem, máte vyhráno.

Česká spořitelna tuto novinku spustila 17. června a využít ji mohou klienti, kteří u této banky již používají jakýkoliv osobní účet. Potřebujete k tomu vlastně jen chytrý telefon, mobilní bankovnictví (George) a potvrzovací aplikaci George klíč.

V praxi to vypadá tak, že po přihlášení do mobilního bankovnictví si klient zvolí menu, kde vybere možnost s názvem „QR výběr z bankomatu“.

Následně si nastaví sumu, kterou požaduje vybrat, případně může také požádat o vytisknutí účtenky. Tento požadavek následně klient potvrdí prostřednictvím George klíče a je hotovo. Po této akci má klient 15 minut na to, aby se dostavil k bankomatu a vyzvednul si hotovost.

Jakmile klient k bankomatu přijde, načte si svým telefonem QR kód z obrazovky a pouze zkontroluje čísla uvedená v aplikaci a na bankomatu. Je-li i tohle v pořádku, může si v klidu vybrat peníze.

Tuto horkou novinku mohou klienti České spořitelny využít na všech jejích bankomatech. Díky patnáctiminutové lhůtě si navíc zákazníci pohodlně své peníze „objednají“ předem a mohou si výběr časově naplánovat tak, jak se jim to hodí.

Navíc se při případném nedostavení se k bankomatu v rámci této lhůty nemusí klienti strachovat o své peníze.

Tím, že klient nepotvrdí čísla na obrazovce bankomatu skrze aplikaci výběr neproběhne a peníze se nestrhnou z běžného účtu. Progresivní, snadné a velmi užitečné.

Zdroj: Česká spořitelna

Oblíbené