Spojte se s námi


Různé

Čeká ji vězení? Shakira odmítá platit miliony, věří ve svou nevinu

Popová hvězda Shakira byla znovu obviněna z daňových podvodů. Španělsku prý nezaplatila miliony korun. Tentokrát obvinění pochází z roku 2018. Stejné obžalobě čelí již z roku 2012 až 2014. Jak se k celé situaci staví?

Publikováno

dne

Popová hvězda Shakira byla znovu obviněna z daňových podvodů. Španělsku prý nezaplatila miliony korun. Tentokrát obvinění pochází z roku 2018. Stejné obžalobě čelí již z roku 2012 až 2014. Jak se k celé situaci staví?

Dle serveru BBC uvedli barcelonští žalobci, že kromě jiných plateb zpěvačka nepřiznala milionové zálohy na své turné El Dorado World Tour. Soud uvedl, že nemá informace o tom, o kolik peněz se přesně jedná.

Žalobci tvrdí, že hvězda využívala offshore společnost sídlící v daňovém ráji. Podle jejich prohlášení byla 46letá zpěvačka o nových obviněních informována v Miami, kde nyní žije. Právní tým hvězdy však oponoval, že žádné oznámení o novém případu neobdržela.

Shakira je spjata se Španělskem od chvíle, kdy začala chodit s fotbalistou Gerardem Piquem, tedy od roku 2011. Ten je v současné době již ve fotbalovém důchodu. Byl obráncem, dlouholetým reprezentantem a hráčem klubu FC Barcelona.

Španělsko v uplynulém desetiletí zasáhlo proti hvězdám jako je Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo, jelikož také řádně v plné výši neplatily daně. Vzhledem k tomu, že doposud žádný škraloup v trestním rejstříku neměli, vyhnuli se vězení. 

První velké daňové obvinění

Shakira byla poprvé obviněna z krácení daní z let 2012 až 2014. Jednalo se o nezaplacenou částku v přepočtu 250 milionů korun. Zpěvačka odmítla jakékoli pochybění a nabídku na urovnání případu, který by se tak řešil mimosoudně.

Hrozí jí trest odnětí svobody na 8 let a pokuta kolem půl miliardy korun, uvedla agentura Reuters.

Její obhájci poukazovali na skutečnost, že do roku 2015 žila ve Španělsku jen výjimečně. Trvalý pobyt měla oficiálně na Bahamách. Její argument však soud odmítl, jelikož měl dostatečné důkazy, že v letech 2012 až 2014 strávila více než 183 dní ve Španělsku.

Svá tvrzení dokládá na analýze jejího každodenního života zachyceného na sociálních sítích nebo plateb kreditními kartami. Soud by se měl konat v listopadu 2023.

Daňové podvody, rozchod s partnerem, ale v hudbě pořád jedničkou

Shakira, celým jménem Shakira Isabel Mebarak Ripoll, žila s partnerem Piquem a dětmi do loňského roku v Barceloně. Jejich vztah po 11 letech ukončili. Jak informoval deník El Periódico, důvodem rozchodu měla být nevěra. Shakira měla svého partnera údajně při nevěře přímo přistihnout.

Začátkem tohoto měsíce byla nominována na sedm cen na letošních Latin Grammy. Vyhlášení proběhne 16. listopadu 2023. Mohla by získat ceny za své nové skladby Acróstico, TQG a Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53.

Zdroj: BBC, Reuters, Elle, idnes, News Sky, Ndtv, El Periódico, The Independent

Oblíbené