Spojte se s námi


Kultura

Blíží se premiéra nového dokumentu o Beatles! Co od něj čekat?

Publikováno

dne

Dokumentů a filmových snímků o legendárních Beatles je již mnoho, přesto se stále objevují nové materiály, které stojí za to zpracovat. Již za pár dní se můžeme těšit na premiéru trojdílné série The Beatles: Get Back, za níž stojí slavný režisér Peter Jackson. Co můžeme očekávat?

O vzniku nového dokumentárního snímku víme od začátku roku 2019. Premiéra se měla uskutečnit již v září 2020, následně se posunula na srpen 2021. Nakonec se však premiéry dočkáme 25. listopadu, tedy už za pár dní. Všechny tři díly bude vysílat ve třech po sobě jdoucích dnech Disney+.

Beatles jsou pochopitelně legendární kapelou, k dispozici mají fanoušci již mnoho zpracovaného materiálu. Režisér Peter Jackson, jenž například stojí za vznikem série Pán prstenů, však v trojdílném seriálu opět vytasí něco nového.

Pro svůj dokument The Beatles: Get Back totiž získal 55 hodin dosud neviděného filmového materiálu a 140 hodin zvukového záznamu. To vše navíc z období nahrávání posledního alba Let It Be, které spatřilo světa v roce 1970.

Na veřejnosti se v té době hodně mluvilo o nepřátelské a konfliktní atmosféře mezi jednotlivými členy kapely. Režisér Jackson však v dokumentu mýty vyvrátí.

„Snímek zachycuje i dramatické momenty, ale ulevilo se mi, když jsem zjistil, že mýty o nepřátelské atmosféře se liší od reality,“ vyjádřil se v rozhovoru pro NME.

Každý ze tří dílů seriálu bude trvat 2 hodiny. Součástí celého seriálu bude také poslední koncert Beatles v celé své délce. Jedná se o vystoupení na střeše jedné z londýnských budov, které se konalo 30. ledna 1969.

Na vzniku dokumentu se podíleli poslední žijící členové kapely Paul McCartney a Ringo Starr. Oba si tento snímek, zejména jeho výsledek, jímž je vyvrácení mýtů, velice pochvalují. Kromě nich spolupracovaly na vzniku také Yoko Ono Lennonová či Olivia Harrisonová.

Zdroj: YouTube, NME, Disney+

Oblíbené