Spojte se s námi


Hudba

Basinfirefest nabídne letos velká jména, největším tahákem jsou suverénně Ghost. Jaké kapely se ve Spáleném Poříčí ukáží?

Léto se blíží a spolu s ním i festivalová sezona. Ještě v červnu se můžeme těšit na pořádně našlapaný Basinfirefest. Do Spáleného Poříčí přijedou velké hvězdy metalového a rockového světa.

Publikováno

dne

Léto se blíží a spolu s ním i festivalová sezona. Ještě v červnu se můžeme těšit na pořádně našlapaný Basinfirefest. Do Spáleného Poříčí přijedou velké hvězdy metalového a rockového světa.

Fanoušci rockové a zejména metalové hudby se musí těšit na léto. Konkurence mezi festivaly roste, jejich kvalita jakbysmet. A jednou z největších akcí bude letos bezesporu Basinfirefest.

Čtyři dny ve Spáleném Poříčí nedaleko od Plzně nabídnou hned několik velkých jmen. Lístky navíc lze pořídit stále za velmi příznivou cenu a zmínit musíme i možnost si koupit vstupenky na jednotlivé dny.

Kdo tedy nemá čas, popřípadě jej zaujal vyloženě jediný den, tak může vyrazit na Basinfirefest také.

A na co se tedy těšit? Hned první den nabídne obrovské jméno v podobě Ghost, tedy švédské hudební formace, která sbírá jednu cenu za druhou. Promotér Tomáš Fiala prozradil, že se bude jednat o největší koncert v regionu a zřejmě jeden z největších v historii festivalu.

V rozhovoru pro Metalshop TV také přiznal, že původně měla mít kapela samostatný koncert, nakonec se ale Ghost představí na festivalu, kterému to zaručeně pomůže.

Druhý den bude také zajímavý. Hlavním tahákem je ikonická banda Dark Tranquillity, předvedou se i folkaři Faun, krásky z Butcher Babies či Heidevolk.

Třetí den pro nabídne vystoupení legendárních Paradise Lost, již ikonických Airbourne. Ukáže se i Ville Valo, tedy zpěvák již zaniklé populární kapely HIM. Headlinerem čtvrtého dne budou švédští Pain.

Z domácích kapel, které se na akci objeví, určitě potěší účast punk-rockové skupiny The Fialky či jedinečných Dark Gamballe.

Zdroj: Basinfirefest, Metalshop TV

Oblíbené