Spojte se s námi


Filmy a seriály

Animáky nejsou jen pro děti. Jaké patří mezi nejoblíbenější? Filmový žebříček napoví, na co jít do kina

Milujete animované filmy? Jsou oblíbené nejen u dětí, ale také u dospělých. Víte, jaké animáky v posledních letech patří k těm nejnavštěvovanějším?

Publikováno

dne

Milujete animované filmy? Jsou oblíbené nejen u dětí, ale také u dospělých. Víte, jaké animáky v posledních letech patří k těm nejnavštěvovanějším?

Zaujmou klasiky i novinky, které na filmová plátna vtrhly před pár lety. V žebříčku TOP 10 najdete například Kocoura v botách: Poslední přání nebo snímek Pinocchio Guillerma del Tora. Animáky nejsou jen o zábavě, ale také o poselství. Pojďte si užít posledních pár dní letních prázdnin!

Animované filmy pro menší i velké diváky

Na první místě se umístil animovaný Spider-Man: Napříč paralelními světy. Je to film, ve kterém nahlédnete do různorodých vesmírů. Příběh navazuje na události prvního dílu. Hlavní hrdina Miles Morales bojuje s rodiči i sám se sebou. Odhalí, kdo ve skutečnosti je a jak jinak, než se zvítězí dobro nad zlem.

Druhé místo obsadil snímek Kocour v botách: Poslední přání. Kocour se zde vydává na výpravnou cestu, protože o jeden ze svých devíti životů přišel a chce zase všechny obnovit. 

Na třetím místě skončil film Tajemství a smysl života, který ještě není oficiálně v kinech. Tento český počin si můžete prohlédnout na speciálních projekcích s přednáškou Petra Vachlera, autora filmu.

Čtvrtý nejsledovanějším filmem je Pinocchio Guillerma del Tora. Milovníci jeho filmů určitě ví, jak jeho tvorba vypadá. Tento film je vhodný pro starší diváky, protože je temný, jak je pro del Tora typické. Využívá stop motion animaci.

Příběh o myšce nebo mušli?

Páté místo si zasloužil snímek Rodina na baterky, který můžete vidět na oblíbené streamovací platformě. Tato komedie je opravdu veselá a vypráví příběh mladé dívky, která je přijata na vysněnou vysokou školu. Ještě před jejím nástupem se ale musí vypořádat nejen s otravnými rodiči, ale také se vzpourou spotřebičů.

Myši patří do nebe je o malé Myšce Šupito, která si myslí, že patří mezi ty nejodvážnější na světě. Musí to ale dokázat nejen sobě, ale celé myší komunitě. Vzor má ve svém tatínkovi, který padl v boji proti obrovskému lišákovi. Její cestu za odvahou v kině vidělo spoustu malých diváků, a zasloužila si šesté místo v žebříčku.

Viděli jste někdy film o obyčejné mušli? Na sedmém místě se umístil film Marcel the Shell with Shoes on, který vypráví o mušli, co se stane filmovou hvězdou a možná najdete i svou ztracenou rodinu.

Draci táhnou, stejně tak příběh o zaklínači

Zaklínač: Vlčí sen vypráví příběh o Vesemirovi, který je mladým zaklínačem. Nechce už ale zabíjet monstra za peníze, a rozhodne se bojovat proti démonům ze své minulosti. Fanoušci Zaklínače si tento kousek cení na 8. místo.

Na deváté pozici se vyšplhal muzikálový projekt Zpívej 2. Volné pokračování plné hudebních hitů a zpěvu vás dostane na talentovou show. Tentokrát ale čekají aktéry mnohem větší výzvy.

Milovníci draků si užijí počin Raya a drak, ve kterém si mladá bojovnice musí poradit se zlem. Fiktivní planeta Kumandra byla dříve obývaná draky, ale ti zmizeli. Raya se rozhodne jednoho z nich najít – dračice Sisa ale nevypadá tak, jak si představovala. Snímek se usadil na desátém místě. 

Kolik filmů z dnešního žebříčku jste již viděli nebo se na ně chystáte? 

Zdroj: Kinobox

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Filmy a seriály

Vánoce se blíží! Které kultovní filmy bychom si ve chladných dnech neměli nechat ujít?

Vánoce se nezadržitelně blíží, už tu máme prosinec a s ním i pořádné zimní počasí. Nastává tím doba, ve které si mnozí rádi pouštíme kultovní filmy s vánoční tématikou. Pojďme si tedy připomenout ty, které bychom si v tomto roce neměli nechat ujít.

Publikováno

dne

Vánoce se nezadržitelně blíží, už tu máme prosinec a s ním i pořádné zimní počasí. Nastává tím doba, ve které si mnozí rádi pouštíme kultovní filmy s vánoční tématikou. Pojďme si tedy připomenout ty, které bychom si v tomto roce neměli nechat ujít.

Česká republika

Pelíšky (1999)

Tento film režírovaný Janem Hřebejkem se odehrává v období Vánoc roku 1967. Přináší nám pohled na vánoční svátky, a to jak prostřednictvím válečných událostí (okupace), tak i skrze běžné radosti a trápení. Hlášky z filmu jsou denním chlebem mnohých z nás.

Anděl Páně (2005)

Moderní pohled na vánoční příběh, který se dotýká tradic a současnosti. Film využívá prvky fantasy a komedie a sleduje příběh anděla Petronela, který přichází na Zemi vykonat těžkou zkoušku.

S čerty nejsou žerty (1984)

Tento snímek patří mezi kultovní české filmy a i když se neodehrává výhradně kolem Vánoc, obsahuje prvky vánočních tradic a humoru. Mladý čert jde na zemi s cílem odvést do pekla Dorotu Máchalovou, nicméně splete se a přivede hodnou babičku.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Známý pohádkový film, který se stal tradiční součástí českých Vánoc. Příběh Popelky, která díky třem kouzelným oříškům získává krásné šaty a pozornost prince.

Svět

Sám doma (1990)

Klasická komedie s Macaulayem Culkinem v hlavní roli. Film sleduje chlapce Kevina, který zůstane sám doma během Vánoc a musí se bránit před zloději. Ujít si pochopitelně nesmíte ani druhý díl, kde se ztratí v New Yorku.

Grinch (2000)

Film založený na příběhu Dr. Seusse. Sleduje zeleného Grinche, který není velkým fanouškem Vánoc a rád by je ukradl celé vísce Kdosice. Malá holčička ale nechce, aby byl ve svátky sám a přemluví jej slavit společně s nimi.

Polar Express (2004)

Animovaný film založený na knize, který vypráví příběh chlapce cestujícího na magickém vlaku do Severního pólu. Na tehdejší dobu byly animace opravdu nadčasové, hlavní roli hrál třeba Tom Hanks, kterého, ač se jedná o animák, snadno poznáme.

Láska nebeská (2003)

Romantická komedie, která sleduje několik vzájemně propojených příběhů lásky, které se odehrávají během vánočního období v Londýně. Film se zaměřuje na různé postavy, mezi kterými existují různé vazby a vztahy.

Elf (2003)

Elf vypráví příběh chlapce jménem Buddy, který byl vychován elfy na Severním pólu. Buddy vyrůstá v dílně Santa Clause a věří, že je jedním z nich. Když však dospěje a zjistí, že není skutečným elfem, rozhodne se vydat do New Yorku, aby našel svého skutečného otce Waltera Hobbsa, který je velkým byznysmenem a nevěděl o Buddyho existenci.

Zdroj: CSFD

Pokračovat ve čtení

Filmy a seriály

Co se sleduje na Netflixu? Nová reality-show Hra na oliheň: Výzva ukazuje charaktery lidí

V našem průvodci světem Netflixu přinášíme aktuální žebříček nejžhavějších titulů, které vás v minulém týdnu uchvátily a ty, na které se rozhodně vyplatí zaměřit svou pozornost. Co byste měli nevynechat a co vás může naprosto pohltit?

Publikováno

dne

Zima se blíží a s ní i chladnější večery, které přímo vybízí k zachumlání se do teplé deky a odpočinku před obrazovkou. V našem průvodci světem Netflixu přinášíme aktuální žebříček nejžhavějších titulů, které vás v minulém týdnu uchvátily a ty, na které se rozhodně vyplatí zaměřit svou pozornost. Co byste měli nevynechat a co vás může naprosto pohltit?

Česká republika

První příčku obsadila novinka v podobě reality-show Hra na oliheň: Výzva (Squid Game: The Challenge), která je pochopitelně podle vzoru stejnojmenného jihokorejského seriálu.

O čem je? „456 skutečných hráčů vyrazí do světa Hry na oliheň, aby v náročné zkoušce schopností i charakteru zabojovali o výhru 4,56 milionu dolarů, která jim úplně změní život,“ popsal reality-show Netflix.

Druhé místo obsadila 6. série historického dramatu Koruna (The Crown). Tentokrát uvidíme začátky vztahu prince Williama s Kate Middleton, ale také úmrtí populární pricezny Diany.

Novinka Skoro normální rodina (A Nearly Normal Family) následuje. Jedná se o švédské krimi drama, jehož příběhem vás provází naoko ideální rodina, kterou ale zamává děsivá nehoda a odhalí, co jsou všichni schopni udělat.

Pravidla zločinu (Criminal Code) se tentokrát přesunuly o místo výše a elitní pětici uzavírá CoComelon: U nás v ulici (CoComelon Lane), animák pro to nejmenší publikum.

Svět

První místo nikoho nepřekvapí, nechybí na něm Hra na oliheň: Výzva, která má na svém kontě 20,1 milionu zhlédnutí a zároveň 85,7 milionů zhlédnutých hodin. Reality-show je britská, proto se nachází v žebříčku anglicky mluvících seriálů.

Neanglicky mluvícím seriálům oproti tomu vládne Skoro normální rodina, která má 6,4 milionu zhlédnutí a takřka 30 milionů zhlédnutých hodin.

Zdroj: Netflix, CSFD

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Ondřej Sokol: Vzhůru k nebesům ho vynesla píle a humor

Ondřej Sokol, rodák ze Šumperku, se už v dětství chtěl stát hercem, k čemuž mu dopomohly jeho komediální vlohy. Musel však nejprve překonat dětství. V osmi letech rodinu opustil jeho otec (emigroval do Kanady) a kvůli oční vadě musel nosit speciální brýle, kvůli kterým se často stával terčem posměchu ve škole.

Publikováno

dne

Ondřej Sokol, rodák ze Šumperku, se už v dětství chtěl stát hercem, k čemuž mu dopomohly jeho komediální vlohy. Musel však nejprve překonat dětství. V osmi letech rodinu opustil jeho otec (emigroval do Kanady) a kvůli oční vadě musel nosit speciální brýle, kvůli kterým se často stával terčem posměchu ve škole.

Po maturitě na gymnáziu absolvoval pražskou DAMU. Od roku 1999 působí v Činoherním klubu jako herec, režisér a od roku 2018 také jako umělecký šéf.

Sokol dal o sobě nejvíce vědět během působení v Činoherním klubu. V roce 2002 obdržel divadelní Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku za režii inscenace Osiřelý západ. Získal rovněž Cenu Thálie v kategorii Cena pro mladého činoherce do 33 let.

Miláček z televizních obrazovek

Kdo by si nepamatoval postavu pediatra Prokopa Hrubého, kterou hrál O. Sokol v letech 2006-2011 v Ordinaci v růžové zahradě. V seriálu mu hrála partnerku herečka Jitka Čvančarová.

Sokol si doposud zahrál ve dvou desítkách filmech, mezi které patří např. Occamova břitva, Vybíjená, Řachanda, Dvojníci, ve dvou filmech trilogie Zahradnictví: Dezertér a Rodinný přítel a další. Za vedlejší roli ve filmu Perfect Days – I ženy mají své dny byl nominován na cenu Český lev.

Na popularitě Sokolovi přidalo i jeho sedmileté působení v oblíbeném pořadu Partička na TV Prima (2009-2016). V pořadu působil spolu s M. Suchánkem, R. Genzerem a I. Chmelou. Za působení v partičce dostal dvakrát cenu Týtý.

Moderátor

Za posledních několik let se Ondřej Sokol vypracoval na spolehlivého moderátora různých televizních pořadů. Má za sebou moderování několika řad televizní show Tvoje tvář má známý hlas, několika ročníků vyhlášení hudebních cen Český slavík Mattoni.

V roce 2021 začal s moderováním soutěžního pořadu TV Nova Na lovu.

Osobní život

S bývalou manželkou a herečkou Kateřinou Lojdovou, má dvě děti – dceru Ester a syna Adama. Od roku 2019 je zasnoubený s Nikol Šantavou.

Po Česku jezdí také se svým stand-up vystoupením s názvem Celebrity.

Zdroje: zeny.iprima, CSFD, studiodva

Pokračovat ve čtení

Oblíbené