Spojte se s námi


Filmy a seriály

Animáky nejsou jen pro děti. Jaké patří mezi nejoblíbenější? Filmový žebříček napoví, na co jít do kina

Milujete animované filmy? Jsou oblíbené nejen u dětí, ale také u dospělých. Víte, jaké animáky v posledních letech patří k těm nejnavštěvovanějším?

Publikováno

dne

Milujete animované filmy? Jsou oblíbené nejen u dětí, ale také u dospělých. Víte, jaké animáky v posledních letech patří k těm nejnavštěvovanějším?

Zaujmou klasiky i novinky, které na filmová plátna vtrhly před pár lety. V žebříčku TOP 10 najdete například Kocoura v botách: Poslední přání nebo snímek Pinocchio Guillerma del Tora. Animáky nejsou jen o zábavě, ale také o poselství. Pojďte si užít posledních pár dní letních prázdnin!

Animované filmy pro menší i velké diváky

Na první místě se umístil animovaný Spider-Man: Napříč paralelními světy. Je to film, ve kterém nahlédnete do různorodých vesmírů. Příběh navazuje na události prvního dílu. Hlavní hrdina Miles Morales bojuje s rodiči i sám se sebou. Odhalí, kdo ve skutečnosti je a jak jinak, než se zvítězí dobro nad zlem.

Druhé místo obsadil snímek Kocour v botách: Poslední přání. Kocour se zde vydává na výpravnou cestu, protože o jeden ze svých devíti životů přišel a chce zase všechny obnovit. 

Na třetím místě skončil film Tajemství a smysl života, který ještě není oficiálně v kinech. Tento český počin si můžete prohlédnout na speciálních projekcích s přednáškou Petra Vachlera, autora filmu.

Čtvrtý nejsledovanějším filmem je Pinocchio Guillerma del Tora. Milovníci jeho filmů určitě ví, jak jeho tvorba vypadá. Tento film je vhodný pro starší diváky, protože je temný, jak je pro del Tora typické. Využívá stop motion animaci.

Příběh o myšce nebo mušli?

Páté místo si zasloužil snímek Rodina na baterky, který můžete vidět na oblíbené streamovací platformě. Tato komedie je opravdu veselá a vypráví příběh mladé dívky, která je přijata na vysněnou vysokou školu. Ještě před jejím nástupem se ale musí vypořádat nejen s otravnými rodiči, ale také se vzpourou spotřebičů.

Myši patří do nebe je o malé Myšce Šupito, která si myslí, že patří mezi ty nejodvážnější na světě. Musí to ale dokázat nejen sobě, ale celé myší komunitě. Vzor má ve svém tatínkovi, který padl v boji proti obrovskému lišákovi. Její cestu za odvahou v kině vidělo spoustu malých diváků, a zasloužila si šesté místo v žebříčku.

Viděli jste někdy film o obyčejné mušli? Na sedmém místě se umístil film Marcel the Shell with Shoes on, který vypráví o mušli, co se stane filmovou hvězdou a možná najdete i svou ztracenou rodinu.

Draci táhnou, stejně tak příběh o zaklínači

Zaklínač: Vlčí sen vypráví příběh o Vesemirovi, který je mladým zaklínačem. Nechce už ale zabíjet monstra za peníze, a rozhodne se bojovat proti démonům ze své minulosti. Fanoušci Zaklínače si tento kousek cení na 8. místo.

Na deváté pozici se vyšplhal muzikálový projekt Zpívej 2. Volné pokračování plné hudebních hitů a zpěvu vás dostane na talentovou show. Tentokrát ale čekají aktéry mnohem větší výzvy.

Milovníci draků si užijí počin Raya a drak, ve kterém si mladá bojovnice musí poradit se zlem. Fiktivní planeta Kumandra byla dříve obývaná draky, ale ti zmizeli. Raya se rozhodne jednoho z nich najít – dračice Sisa ale nevypadá tak, jak si představovala. Snímek se usadil na desátém místě. 

Kolik filmů z dnešního žebříčku jste již viděli nebo se na ně chystáte? 

Zdroj: Kinobox

Oblíbené