Spojte se s námi


Novinky

Zeman by měl dle šéfa lékařského konzilia zůstat nadále v nemocnici

Publikováno

dne

Prezident Miloš Zeman by měl dle šéfa lékařského konzilia Tomáše Zimy zůstat nadále v nemocnici. Opustit by ji mohl jen nakrátko 26. listopadu, aby jmenoval Petra Fialu premiérem.

Prezident Miloš Zeman v posledních dnech uvedl, že předpokládá, že v nejbližších dnech bude propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice. Z nemocnice pak plánuje Zeman zamířit do Lán.

To se však nepotkalo s plány lékařského konzilia. Dle jeho šéfa Tomáše Zimy by měl Zeman zůstat nadále v nemocnici. „My se domníváme, že pan prezident by ještě hospitalizaci potřeboval,” řekl Zima s tím, že se jedná o názor celého konzilia.

Zima zároveň připustil, že může být Zeman nakrátko propuštěn k některým úkonům souvisejícími s výkonem funkce prezidenta republiky, avšak pouze pokud bude jeho zdravotní stav stabilizovaný.

„Jestli to bude v Lánech nebo na Pražském hradě, třeba k některým ceremoniálním úkonům, je to samozřejmě možné,” vyjádřil se Zima k možnému krátkodobému propuštění.

Miloš Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizován od 10. října kvůli zhoršení jeho chronického onemocnění. Zeman je aktuálně na lůžku dlouhodobé péče, kde může přijímat návštěvy, vždy však pouze na 30 minut.

Zdroj: Novinky.cz, Vyjádření Tomáš Zimy

Oblíbené