Filmy a seriály
Žebříčky Netflixu: Akční drama Rekrut se dostává do popředí, ve vedení stále Wednesday
Filmy a seriály jsou nedílnou součástí našich životů. Netflix, jedna z nejoblíbenějších streamovacích platforem, vydává každý týden přehled toho, co její diváci nejvíce sledují. A my se podíváme na to, jak je na tom naše Česká republika.
Září se pomalu blíží ke svému konci a dnes se zpětně podíváme na to, co fanoušci seriálů a filmů sledovali v období mezi 12. až 18. prosincem na populární streamingové platformě Netflix, jenž pravidelně zveřejňuje své žebříčky.
Na první příčce mezi seriály se už čtvrtý týden drží Wednesday. V jejím závěru je Harry & Meghan, který vypráví příběh královské dvojice od samotného začátku jejich vztahu.
Následuje nová série Too Hot To Handle, tentokrát již čtvrtá. Až na 4. příčce můžeme najít novinkou, kterou je akční drama Rekrut (The Recruit).
„Začínající právník ze CIA vstoupí do nebezpečného světa mezinárodní špionáže, když přijme případ bývalé agentky, která vyhrožuje, že zveřejní kompromitující informace,“ popsal jej Netflix.
Elitní pětici poté uzavírá Sonic Prime. Jak jsou na tom filmy? Vzhledem v vánočním svátkům se dal čekat vzestup tématických filmů, ovšem úplně tomu tak nebylo.
Nevyzpytatelné cesty Boží (God’s Crooked Lines) se vyšvihly na první příčku a nechaly za sebou český film Večírek, který byl ve vedení v předchozím týdnu.
Následuje novinka v podobě romantické vánoční komedie Věřím na Santu (I Believe in Santa), která vypráví příběh páru, ve kterém muž svátky miluje a žena nikoliv. Změní názor?
Pinocchio Guillerma del Tora (Guillermo del Toro’s Pinocchio) se dostal na čtvrté místo a můžeme v něm najít opravu krásnou hudbu. Pětici uzavírá Trol (Troll).
Zdroj: CSFD, Netflix
Filmy a seriály
Kvíz: Jak dobře znáš hlavní postavy slavných seriálů? Otestuj své znalosti
Seriály jsou metlou lidstva. Takřka každý z vás, který tento článek čte, jich viděl desítky. Pojďte si tedy otestovat znalosti těch nejslavnějších, jejichž valná většina by měla alespoň dle názvu pravému fanouškovi něco říkat.
Seriály jsou metlou lidstva. Takřka každý z vás, který tento článek čte, jich viděl desítky. Pojďte si tedy otestovat znalosti těch nejslavnějších, jejichž valná většina by měla alespoň dle názvu pravému fanouškovi něco říkat.
Je tady další kvíz, tentokrát na téma hlavních postav slavných seriálů. Dnes otestujete své znalosti, přičemž i méně znalý fanoušek by několik otázek mohl zvládnout.
Vybírat budete ze čtyř možností a i tentokrát máte poměrně dost času na odpověď. Kolik otázek jste zodpověděli správně? Napište nám to do komentářů a teď už si užijte kvíz.
Ve zbytku článku se podíváme na žebříček nejoblíbenějších seriálů, spousta z nich se objevuje právě v kvízu. Pro tento žebříček využijeme databáze CSFD. Ta samozřejmě není zcela objektivní, avšak oblíbenost není měřitelná.
První příčka patří animáku Simpsonovi, jenž je tu s námi již od roku 1898. Oblíbená žlutá rodinka fanoušky baví dlouhá desetiletí a aktuálně se dokončuje její 35. série.
Na druhém místě je Teorie velkého třesku, která vyšla na světlo světa v roce 2007. Během dvanácti sérií jsme mohli pozorovat vzniky i rozpady vztahů, dočkali jsme se i ideálního zakončení.
V žebříčku nesmí chybět Přátelé. Populární komedie vyšla v roce 1994 a stala se nepřekonatelným kultem. Desátá série skončila v roce 2003 a v podstatě každý den můžeme v televizi vidět nějakou tu reprízu.
Čtvrté místo na CSFD obsadila Hra o trůny. Ta se dočkala pouze osmi sérií a její konec nebyl zrovna optimální. Fanouškům se nelíbil děj a i když byl začátek vynikající, jeho konec mnohé zklamal natolik, že si jej již nepustí.
Elitní pětici uzavírá další komedie v podobě Jak jsem poznal vaši matku. První série vyšla v roce 2005 a seriál byl ukončen o osm let později. I zde ale fanoušci nejsou spokojeni s koncem a pokud by nebylo poslední epizody, bylo by to tak možná lepší.
Zdroj: CSFD, Sporcle
Filmy a seriály
Kenneth Branagh potřetí vyráží v kůži Hercula Poirota bojovat proti zločinu. Připomeňte si předchozí díly
Detektiv Hercule Poirot, kterého stvořila Agatha Christie, už se téměř jistě stal nesmrtelnou postavou. Jeho příběhy získaly několik seriálových i celovečerních filmových podob a točí se stále nové. Naposledy se role slavného detektiva ujal Kenneth Branagh a v kinech momentálně září ve třetím pokračování s názvem Přízraky v Benátkách.
Detektiv Hercule Poirot, kterého stvořila Agatha Christie, už se téměř jistě stal nesmrtelnou postavou. Jeho příběhy získaly několik seriálových i celovečerních filmových podob a točí se stále nové. Naposledy se role slavného detektiva ujal Kenneth Branagh a v kinech momentálně září ve třetím pokračování s názvem Přízraky v Benátkách.
Rok 2017: Vražda v Orient Expresu. Už zase?
Když se před rokem 2017 oznámil záměr natočit další snímek s Herculem Poirotem v hlavní roli, a to rovnou ten ikonický, který znají úplně všichni, bylo mnoho lidí skeptických. Čím by nás tak tvůrci mohli překvapit, když je pointa notoricky známá?
Snímek každopádně vsadil na velká herecká jména: primárně na Kennetha Branagha v hlavní roli, ale také na Johnyho Deppa, Michelle Pfeiffer, Judi Dench, Penélope Cruz či Willema Dafoea a vznikla řemeslně velmi kvalitní podívaná, která přilákala do kin velké množství diváků a nakonec slavila úspěch.
Prokletá Smrt na Nilu
Smrt na Nilu má mezi „poirotovkami“ pověst problematického příběhu. Natáčení snímku podle této předlohy sebou obvykle nese řadu problémů, mimo jiné proto, že se odehrává v Egyptě a štáb se musí potýkat s vysokými teplotami.
S potížemi se trápila i verze s Branaghem, jejíž uvedení do kin bylo několikrát odloženo kvůli covidové pandemii a v některých zemích (především těch muslimských) nebyla uváděna vůbec, neboť úřadům vadilo, že představitelka hlavní hrdinky Gal Gadot sloužila v izraelské armádě.
Přestože šlo o velkolepě pojatý film, který vizuálně připomínal staré hollywoodské velkofilmy, v kinech se mu příliš nedařilo.
Neúspěch postavil autory před otázku, zda se pouštět do dalšího „herculovského“ příběhu a pokud ano, jakou cestu zvolit. A – jak uvidíme – rozhodli se úplně změnit přístup.
Žánrový úkrok k hororu
Zatímco v předchozích případech si tvůrčí tým vzal na paškál nejznámější romány Agathy Christie, potřetí sáhl k méně známému příběhu – a dal mu úplně jiný kabátek.
Přízrak v Benátkách, který právě nyní vstupuje do českých kin, je adaptací detektivky, která u nás vyšla opakovaně pod názvem Viděla jsem vraždu.
A zatímco v předchozích dílech šlo o naprosto klasický detektivní žánr, nyní se dostáváme do (v případě Poirota velmi málo probádaných) vod hororu.
Slavný detektiv bude tentokrát sám muset přemýšlet o tom, jestli na světě neexistují věci, které přesahují naše logické myšlení. Poté, co proběhne v údajně prokletém domě v Benátkách seance, již vede známé médium, dojde k tolika mysteriózním událostem, že i přísně racionální Poirot začne uvažovat o nadpřirozené příčině. Jeho šedé buňky mozkové možná nebudou stačit na to, aby rozpletly příběh prokletého domu, po kterém chodí duchové a kde dochází k vraždám.
Zdroj: csfd.cz
Filmy a seriály
Prci, prci, prcičky by už dnes nikdo nenatočil, říká Stifler. Dočkáme se pátého dílu?
Je tomu už 24 let, co světlo světa spatřil první díl Prci, prci, prcičky, přičemž Seann William Scott, který si v legendární filmové sérii zahrál Stiflera, si myslí, že by už takový film v dnešní době nikdo nenatočil.
Je tomu už 24 let, co světlo světa spatřil první díl Prci, prci, prcičky, přičemž Seann William Scott, který si v legendární filmové sérii zahrál Stiflera, si myslí, že by už takový film v dnešní době nikdo nenatočil.
V minulém století byla doba mnohem uvolněnější a boom zažíval punk&rock, mladí lidé se proháněli po ulicích na skateboardech a vše tak nějak volně plynulo oproti dnešní době, kterou mobily neskutečně zrychlily, když často vidí někdo na jednom konci světa to, co se děje na druhém.
O tomto také s jedním kamarádem přemýšlel Stifler, který je toho názoru, že v dnešní upjaté době by už takový snímek vzniknout nemohl.
„Víš, nedávno jsem se bavil s kamarádem a říkal jsem mu: ‚V dnešní době bys nikdy nemohl natočit American Pie.‘ Za některé věci v tom filmu by tě zatkli a pravděpodobně bys šel na dlouho do vězení,“ citoval Scottova slova server Gaming Bible.
Prci, prci, prcičky měli v roce 1999 takový úspěch, že o dva roky natočili druhý díl a opět o dva roky později i díl třetí, kde se již Jim ožení s Michelle.
Poté bylo ještě natočeno několik dalších filmů, které využily roli Stiflera, ovšem pravé prcičky plné divokých večírků a balení holek byly pouze tři. V roce 2012 ještě vznikl čtvrtý díl Školní sraz, který pak trefně dané generaci ukázal realitu pracovního a hlavně rodinného života.
Údajně je ve hře ještě pátý díl, který by zřejmě opět dal dohromady „starou bandu“. Takovému Stiflerovi je už ovšem dnes v reálném světě 46 let, dá se tak předpokládat, že by se řešila především krize středního věku.
Zajímavé je, že jak už bylo řečeno, nejstaršímu Stiflerovi je 46 let, Jimovi 45, Chrisovi 44, Kevinovi 43 a Finchovi 42. Pětice kamarádů ze střední, která dobyla svět, je tak zajímavě složena a bylo by pro fanoušky této série skvělé vidět i další díl.
Třeba se jednoho dne dočkáme i 6. dílu, který bude o přechodu do důchodu.
Zdroj: Gaming Bible, BBC
-
Zajímavostipřed 5 dny
Podzimní lidové pranostiky: Bude tuhá zima plná sněhu nebo nám snad hrozí i hladomor?
-
Lifestylepřed 1 týdnem
Sendvičovou generaci ohrožuje únava i ztráta psychického zdraví. Jak se bránit vyhoření?
-
Lifestylepřed 2 týdny
Kvíz: Jaké jsou národnostní menšiny v České republice? Otestuje své znalosti
-
Zajímavostipřed 1 týdnem
Největší letecké katastrofy: Mangalore 2010 aneb velký zvrat ve vyšetřování