Spojte se s námi


Cestování

Tučepi: dovolená v Chorvatsku jen kousek od Makarské uspokojí milovníky sportu i rodiny s malými dětmi

Když se řekne prázdninová dovolená v Chorvatsku, tak se lidem vykouzlí úsměv na tváři. Není divu. Tato malebná středomořská země nabízí mnohem více, než si myslíte. Na dosah ruky jsou oblázkové pláže lemované borovicovým porostem zajišťující stín, krásná pohoří Biokovo i bujarý noční život.

Publikováno

dne

Když se řekne prázdninová dovolená v Chorvatsku, tak se lidem vykouzlí úsměv na tváři. Není divu. Tato malebná středomořská země nabízí mnohem více, než si myslíte. Na dosah ruky jsou oblázkové pláže lemované borovicovým porostem, krásná pohoří Biokovo i bujarý noční život.

Letošní dovolená v letovisku Tučepi byla nezapomenutelná a určitě se zde budeme vracet také příští rok. Po cestě autobusem z Brna, která trvala cca 13 hodin, jsme vystoupili v přístavišti starobylého městečka Split. Poté jsme se vydali autem do Tučepi vzdáleného asi 90 km.

I když jsme byli po převážně noční jízdě autobusem unavení, výhledy na vysoké pohoří se vyplatily. O průjezdech pod dlouhými tunely ani nemluvě. Zpáteční cesta autem s několika přestávkami přes Slovinsko, Maďarsko a Slovensko trvala zhruba 13 hodin.

Pár informací na úvod

Populární rybářská vesnice Tučepi leží na Makarské riviéře a sousedí s neméně oblíbenou Podgorou. Makarská je vzdálená jihovýchodně asi 3 km. Jako první vás uchvátí průzračné moře střídající všechny barvy modré a majestátní pohoří Biokovo.

Čtyřkilometrová oblázková pláž se občas střídá s jemným pískem a je místem relaxace, sportu a zábavy. Její součástí je jedna z nejnavštěvovanějších nudistických pláží Chorvatska. K největším atrakcím oblasti patří pozůstatky starokřesťanského kostela s náhrobky a také nejvyšší vrchol pohoří Biokovo Sveti Jure ležící ve výšce 1762 metrů.

Výlet na Svatého Jiří je velkým zážitkem, protože se dočkáte neskutečného výhledu, a to z proskleného vyhlídkového místa, jehož obdobu najdete i ve valašských Pustevnách.

Sport i zábava jsou v plném proudu

Letovisko je ideální pro všechny generace, protože se zde stále něco děje. Sportovní nadšenci neodolají jachtingu, windsurfingu, jízdě na vodním skútru ani paddleboardu. Určitě se odreagujete i při kuželkách, plážovém volejbalu, tenisu a cyklistice.

Volné chvíle si můžete zpříjemnit na masáži a při zkrášlovacích procedurách. Bezpochyby vás uchvátí Tučepské letní večery, směsice divadla, hudby a folkloru, konající se od 10. července do 30. srpna.

Mimo jiné se pobavíte na diskotékách, tanečních terasách, ochutnáte čerstvé ryby či mořské plody a posedíte si u drinku ve stylových restauracích. Když budete mít opravdu štěstí jako my, spatříte před západem slunce také delfíny.

Zdroj: Redakce

Oblíbené