Spojte se s námi


Cestování

The Hell Fire Caves – unikátní systém jeskyní, kde se scházel Klub pekelného ohně. Co se uvnitř dělo, je opředené tajemstvím

Jeskyně Pekelného ohně – to je název místa, které se nachází ve West Wycombe. Unikátní systém jeskyní, které se sice považovaly za starobylé, ale vyhloubil je v 18. století sir Francis Dashwood. 

Publikováno

dne

Jeskyně Pekelného ohně – to je název místa, které se nachází ve West Wycombe. Unikátní systém jeskyní, které se sice považovaly za starobylé, ale vyhloubil je v 18. století sir Francis Dashwood. 

Zároveň to byl zakladatel známého Klubu pekelného ohně, kam patřili také vysocí britští aristokraté a státníci. Jeskyně později převzaly jméno společnosti, která se v nich scházela. Co se dělo v těchto místech se už nikdy nedozvíme, ale rozhodně šlo o schůzky, které měly zůstat utajené.

O co se vlastně jedná? 

Jeskyně Pekelného ohně je unikátní jeskynní systém. Dříve se myslelo, že se jedná o křídový důl. Místní obyvatelé v 50. letech 17. století vykopali křídu z jeskyní a obnovili silnici z West Wycombe do High Wycombe. Křída se použila do základů silnice. 

Jeskynní systém je dědictví této práce. Co je ale zajímavé, je tvar těchto jeskyní a také důvod, proč vznikly stylem, jakým vznikly. Nejsou to obyčejné jeskyně, kterými byste jen tak procházeli. V systému jsou vytvořené gotické klenby a procházíte chodbami. 

Ty vedou do menších jeskyní nebo výklenků, kde nevíte, co se vlastně dělo. Dostanete se dolů do Vnitřního chrámu, a nakonec se dostanete až 90 metrů pod povrch kopce, na kterém se jeskyně nacházejí. Pod nimi je ještě malá řeka, na kterou místní v potřebovali malý člun, aby se dostali do Inner Temple. 

Dobře si zapamatujte cestu, abyste se dostali ven

Pokud si ale nezapamatujete cestu, je možné, že se cestou ztratíte – tak geniální tento jeskynní systém je. Spoustu malých odboček a chodeb, do kterých se snadno zamotáte, byly vytvořené z důvodu, který nikdo nezná a bohužel už se ho nikdy ani nedozví. 

Odborníci pouze předpokládají, že obyvatelé sledovali místní puklinu a jeskyně si vzali z úseků, které jim přišly rozumné. Samotné uspořádání jeskyní nemá žádný význam nebo systém. Odkazuje na části ženské anatomie, pohanské motivy nebo templáře.

Jeskynní gentlemanský klub?

V 50. letech 19. století bylo v Londýně spoustu gentlemanských klubů, kam chodili hlavně aristokraté. Sir Francis ale založil kromě Klubu pekelného ohně ještě několik dalších. Značka ale přišla později, původní klub Pekelný oheň založil Filip, vévoda z Whartonu. Klub patřil mezi ty, se kterými se nechcete dostat do křížku…

V té době ale byly kluby zakázány, protože chování členů se vymykalo kontrole. Scházeli se tedy v tichosti, ale jakmile se o klubu dozvěděla veřejnost, došlo k odhalení a v londýnských novinách se o něm začalo psát jako o Hell Fire Clubu. 

Bohužel, žádné záznamy z doby, kdy se jeskyně vytvářely nebo co se dělo během schůzek, nejsou nikde k dispozici. Členové si užívali nejen společnosti žen, ale také se hojně jedlo a pilo. Záznamy spálil jeden z členů Paul Whitehead jen několik dní před svou smrtí. Zároveň byl správcem klubu, který se staral o plynulý chod schůzek.

Zdroj: BBC

Oblíbené