Spojte se s námi


Zajímavosti

Nejdrsnější věznice světa, kam se vězni opravdu nechtějí dostat

Trest odnětí svobody ukládá soud pouze za ty nejzávažnější prohřešky. V České republice si jej můžete odpykat v několika typech věznic. Ani ta s nejvyšší ostrahou však zdaleka nepřipomíná peklo na zemi, které se odehrává v nejdrsnějších věznicích světa, kde vězni považují smrt za vysvobození.

Publikováno

dne

Trest odnětí svobody ukládá soud pouze za ty nejzávažnější prohřešky. V České republice si jej můžete odpykat v několika typech věznic. Ani ta s nejvyšší ostrahou však zdaleka nepřipomíná peklo na zemi, které se odehrává v nejdrsnějších věznicích světa, kde někteří vězni považují smrt za vysvobození.

Černý Delfín (Rusko)

Toto nejstarší a nejobávanější zařízení je postrachem i pro nejotrlejší zločince a naleznete jej pod oficiálním názvem Trestanecká kolonie č. 6. Pojmenování Black Dolphin se vžilo díky soše černého delfína, která se nachází před věznicí a údajně ji vytvořili sami vězni. Z tohoto vězení existuje ven pouze jediná cesta, smrt.

Své tresty si zde odpykávají ty největší lidské zrůdy, jaké si jen dovedete představit. Kanibalové, pedofilové, sérioví vrazi nebo teroristé. Podle oficiálních vyjádření zdejší zdi ukrývají zhruba 700 nejhorších zločinců, kteří mají na svědomí přes tři tisíce lidských životů.

Ostraha a bezpečnostní opatření jsou natolik vysoká, že se doposud nikomu nepodařilo utéct. Za zmínku stojí nepřetržité monitorování, neexistence jídelny, kdy vězni dostávají jídlo do svých cel, či vycházky formou pobytu v jiné cele, ale nikdy ne venku. Po budíčku musí všichni vězni stát nebo chodit v cele, sedět či ležet na lůžku je zakázáno.

Tadmor (Sýrie)

Zde jsou vězni drženi v malých kobkách bez oken, spí na holé podlaze bez přikrývky a společnost jim dělá jen všudypřítomná plíseň.

Tato věznice je pověstná zejména brutálním zacházením ze strany dozorců. Na počátku 80. letech proběhl v Tadmoru údajně vládou řízený masakr, při kterém bylo zabito až 1000 vězňů.

I tato věznice je určena zejména pro doživotně odsouzené, nicméně v Sýrii se doživotní trest ukládá i za daleko menší prohřešky, než je vražda.

Kamiti (Nairobi)

Jedná se o věznici s tou nejvyšší možnou ostrahou. Zařízení bylo původně určeno pro zhruba 800 vězňů, dnes se jich tam ovšem tísní již přes tři tisíce. Není proto nic neobvyklého, že v celách pro tři osoby přespává i osm vězňů.

Život v Kamiti provází všudypřítomné vedro, což ve stísněném prostoru představuje pravé peklo. Místnosti jsou totiž vesměs bez oken a jediný vzduch do nich proudí otevřenými dveřmi u kterých vždy musí jeden z vězňů hlídat, aby se nezavřely. Byla by to pro všechny jistá smrt udušením.

Mezi obyvateli se to jen hemží všemožnými nemocemi. AIDS, Syfilis, žloutenka či kapavka jsou na denním pořádku a šíří se bleskovou rychlostí. Hodně tomu napomáhá i léta nefunkční kanalizace a vykonávání potřeby přímo v místnostech s odsouzenými.

Bang Kwang (Thajsko)

Tato přeplněná věznice je ve světě také považována za jedno z nejdrsnějších zařízení. Byla vystavěna ve 30. letech minulého století a její kapacity současnému počtu vězněných už dávno neodpovídají. Zdejší obyvatelé mají jedno společné, byli odsouzeni na nejméně 25 let.

Kvůli vysokým trestům zde pobývají ve velkém počtu také pašeráci drog a to včetně zahraničních státních příslušníků.

Všichni vězni mají na nohou připevněna pouta a dostávají pouze jedno jídlo denně v podobě misky rýže. Věznice je proslulá mimořádně nespravedlivým a brutálním zacházením s vězni.

Sabaneta (Venezuela)

V této věznici platí přísná hierarchie mezi vězni. Dozorci se do místního života příliš nepletou, není divu, vězněných je zde asi 150x více než dozorců.

Nováčci musí platit, aby přežili a zajistili si místo na spaní či trochu vody. Pravidelně zde probíhají vzpoury či jiné nepokoje, kdy vůdci vězňů bývají velmi často vybaveni obrovským arzenálem zbraní. Ve Venezuele se tomuto zařízení lidově říká „brána do pekla“.

Zdroje: Daily Mail, Prima, Seznam, The Guardian, ČSFD

Oblíbené