Spojte se s námi


Ekonomika

Globální mezinárodní konference k současné krizi zaujala, s Tvořivou společností začíná souhlasit čím dál více vědců

Publikováno

dne

Začátkem května tohoto roku se uskutečnil přímý přenos ve 100 jazycích pro 180 zemí, který má za úkol sjednotit lidi, aby začali řešit skutečné problémy, jímž bude lidstvo v brzké době čelit. K Tvořivé společnosti se čím dál více připojuje i řada vědců, kteří bijí na poplach.

Po pár měsících, kdy západní státy vyhlásily sankce mířené proti Rusku, když věřily, že tím zastaví agresi vůči Ukrajině, začíná být jasné, že byla Evropa krátkozraká, když její závislost na energiích, které jsou ve velké míře právě od našeho východního souseda, je až příliš velká.

Přihlédnout se samozřejmě musí k oběma stranám, jednak je to věc politická, ale také ekonomická. O první zmíněné se rozhodně nemůže diskutovat, zda se ale Evropě podaří zachránit společnost před vlnou krachů firem, to uvidíme v následujících měsících.

Evropská unie přitom již několik let prosazovala Green deal, který byl mnohými vědci a politiky označován za nesmyslný. Ano, samotná myšlenka je určitě dobrá a je to pro lidstvo krok vpřed. Ovšem když vezmeme v potaz fakt, že samotná Evropa se podílí na znečištění planety pouhými 8 %, bez přičinění dalších je veškerá snaha vcelku nesmyslná.

To vůbec nezmiňuji ten fakt, že mnoho vědců označuje „čistou energii“ v mnohých případech ještě horší než jadernou a další, na kterých nyní stojí naše fungování. O tomto tématu mluvil velmi dobře Miroslav Ševčík, jenž byl hostem na kanále Zákony Bohatství.

Všechny tyto problémy jsou však ve srovnání s tím hlavním prakticky k smíchu. Právě na to upozornilo Mezinárodní online fórum, které se snaží sjednotit všechny lidi ve jménu budoucnosti lidstva, jak sami píší.

„Cílem fóra je pravdivě a objektivně informovat lidstvo o vzrůstajícím nebezpečí klimatické a ekologické katastrofy; zachytit skutečný rozsah četných krizí spotřebitelského formátu společnosti; prozkoumat praktická řešení východiska ze všech krizí díky vybudování Tvořivé společnosti.“

Podle projektu Tvořivé společnosti má totiž člověk velmi malý vliv na životní prostředí, čímž samozřejmě neříká, že je naše počínání v pořádku. Spíše ale upozorňuje, že zaměřování se na ani ne 1 % procento problému není zrovna chytré.

Žijeme však ve světě, v němž je velmi těžké dopátrat se skutečné pravdy. Pokud ale budeme i nadále žít v mlze, na místo toho, aby se začaly řešit skutečné problémy, příroda nás zastihne naprosto nepřipravené, zrovna tak jako sankce proti Rusku, které se nám vrátily jako bumerang. V tomto případě jde ale o zachování míru, které bylo správně postaveno nad vlastní pohodlí.

Pakliže ale ignorujeme fakta o zákonech přírody a jejích ciklech na úkor výše zmíněného, je to naopak cesta proti vlastnímu přežití.

Zdroj: Zákony Bohatství, Creativesociety

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ekonomika

Připraví nás umělá inteligence o práci? Která odvětví jsou největším terčem?

Umělá inteligence (zkráceně AI) se dnes stává stále větším tématem v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Umí se rychle učit a dělat věci, které jsme dřív mohli vykonávat jen my, lidé. To by však mohlo mít velký vliv na náš osobní i pracovní život. Může to být pro lidstvo problém? Měli bychom se mít více na pozoru?

Publikováno

dne

Umělá inteligence (zkráceně AI) se dnes stává stále větším tématem v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Umí se rychle učit a dělat věci, které jsme dřív mohli vykonávat jen my, lidé. To by však mohlo mít velký vliv na náš osobní i pracovní život. Může to být pro lidstvo problém? Měli bychom se mít více na pozoru?

V tomto článku se podíváme na to, v kterých odvětvích by umělá inteligence mohla nahradit lidskou práci a kde by nám naopak mohla být nápomocná.

Automobilový průmysl
V automobilovém průmyslu už roboti hodně pomáhají a lze si poměrně jednoduše představit, že by celé továrny skončily bez lidí. Umělá inteligence by mohla řídit výrobu, plánovat opravy a údržbu, nebo dokonce navrhovat nové produkty a systémy.

Zdravotnictví
Dalším oborem je zdravotnictví, kde by AI mohla sloužit jako “bezchybný” lékařský asistent, který nikdy neodpočívá a nikdy se neunaví. Umí analyzovat zdravotní záznamy, pomáhá určovat diagnózu a teoreticky i navrhovat léčbu. 

Zvlášť v oblasti radiologie by mohla lékařům mohla AI hodně pomoci – algoritmy by mohly posloužit k vyhodnocování snímků a pomoci lékařům v diagnostice. 

Bankovní a finanční sektor
Velká revoluce by mohla přijít i v bankovních a finančních službách. Algoritmy umělé inteligence jsou dobře využitelné pro zefektivnění obchodování. AI se v tomto odvětví již používá jako nástroj pro hlídání rizik a hledání podvodů. 

V podstatě si můžeme umělou inteligence představit jako vysoce kvalifikovaného bankéře, který nonstop sleduje dění na trhu a dokáže tvořit poměrně přesné prognózy.

Zákaznický servis
A co oblast zákaznické podpory? AI zde pomáhá jako pracovník, který je tu pro nás nonstop a dokonale mluví několika jazyky. Virtuální asistenti se již nějakou dobu využívají k tomu, aby pomáhali řešit dotazy zákazníků a pomáhat jim s nejrůznějšími problémy. Dokážou i poměrně dobře odhadnout, co zákazník bude potřebovat na základně jejich posledních dotazů a historie vyhledávání.

Logistika
V neposlední řadě bude AI hrát důležitou roli v logistickém průmyslu. Umělá inteligence by nejspíš dokázala řídit dodávky, efektivně plánovat cesty, nahradit práci dispečerů a dokonce i řídit autonomní vozidla.

Závěrem lze jen říct, že ačkoliv má umělá inteligence jistý potenciál nahradit určité role a úkony, neznamená to nutně konec lidské práce. Budeme se muset zkrátka začít učit nové dovednosti a rozvíjet schopnosti, které umělá inteligence nedokáže, jako je třeba kreativita a emoční inteligence.

zdroje: Forbes.com, Medium.seznam.cz

Pokračovat ve čtení

Ekonomika

Bitcoinové ETF přinese institucionální adopci, tvrdí Mike Novogratz

Zakladatel společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz řekl investorům, že rok 2024 bude ve znamení institucionálního přijetí kryptoměn, které bude motivováno blížícím se schválením fondů obchodovaných na burze (ETF) na Bitcoin

Publikováno

dne

Zakladatel společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz řekl investorům, že rok 2024 bude ve znamení institucionálního přijetí kryptoměn, které bude motivováno blížícím se schválením fondů obchodovaných na burze (ETF) na Bitcoin.

Během telefonické konference o výsledcích společnosti Galaxy Digital za třetí čtvrtletí 9. listopadu Novogratz zdůraznil, že společnost věří, že schválení několika ETF „už není otázkou jestli, ale kdy“. Správce fondu podal žádosti o spotové ETF na Bitcoin a Ethereum s Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států ve spolupráci s Invesco ve třetím čtvrtletí 2023. Nálada investorů se v listopadu 2023 obrátila k bull runu, přičemž významní analytici výzkumu ETF předpovídají, že SEC schválí dvanáct hlavních žádostí o spotové ETF na Bitcoin do ledna 2024.

„Rok 2024 doslova bude rokem institucionálního přijetí, především nejprve prostřednictvím ETF na Bitcoin, kterému bude následovat ETF na Ethereum,“ řekl Novogratz během telefonické konference o výsledcích za třetího čtvrtletí. Novogratz dodal, že institucionální investice by mohly vyvrcholit v roce 2025, když se zvýší investice „do tokenizace a peněženek“. Generální ředitel společnosti Galaxy Digital také uvedl, že klíčovým zaměřením pro americkou krajinu by mělo být zajistit, aby dolarové stabilní mince zůstaly středobodem širšího ekosystému kryptoměn.

Podle Novogratze přinese ETF na Bitcoin míru institucionální důvěry a významné množství financí do prostoru kryptoměn.

„Toto ETF nám dává všem prostor k nadechnutí, dává život do systému. To přináší kapitál, který umožňuje zbytku věcí prosperovat. Ale myslím, že pokud se podíváte na dlouhodobý plán kryptoměn, je na správné cestě,“ dodal.

Potenciální vliv spotového ETF na Ethereum byl také zmíněn během telefonické konference s investory. Generální ředitel společnosti Galaxy Digital řekl, že jeho možné schválení nemusí být tak dobře přijato jako ETF na Bitcoin, vzhledem k tomu, že model validace Ethereum je založen na výnosech ze stakingu.

„Pokud nedokážou vymyslet ETF, které skutečně přenáší odměny za staking, bude to takový podřadný produkt oproti tomu, když vlastníte Ethereum s někým jako my a máte ho zastakeovaný,“ vysvětlil Novogratz.

Dodal, že technický rozdíl by byl významný, pokud by investoři hledali výnosy mezi 4 až 7 %, v závislosti na způsobu stakingu. Užitečnost zůstává důležitým faktorem, přičemž Novogratz zdůraznil, že různé blockchainy a jejich nativní tokeny musí „sloužit účelu“ a mít „na nich postavené věci“, aby udržely dlouhodobou hodnotu.

Zdroje: Cointelegraph, Tradingview

Pokračovat ve čtení

Ekonomika

Máte doma napjatý rozpočet? Zkuste obálkovou metodu a uvědomte si svoje priority

Zdražování znamená pro spoustu lidí tvrdou lekci. Možná jste moc utráceli za jídlo, služby nebo zábavu překročili rozpočet. Když správně odhadnete všechny svoje měsíční výdaje a budete je mít pod kontrolou, můžete si vytvořit vyrovnaný rozpočet a připravit se i na případné nečekané výdaje.

Publikováno

dne

Zdražování znamená pro spoustu lidí tvrdou lekci. Možná jste moc utráceli za jídlo, služby nebo zábavu a překročili rozpočet. Když správně odhadnete všechny svoje měsíční výdaje a budete je mít pod kontrolou, můžete si vytvořit vyrovnaný rozpočet a připravit se i na případné nečekané výdaje.

Pokud bojujete s nadměrným utrácením, vyzkoušejte obálkový systém. Pomocí této strategie vložíte svoje peníze do různých obálek, které jsou označeny rozpočtovými kategoriemi, jako „jídlo v restauraci“ nebo „oblečení.“ Když je obálka prázdná, nemůžete už za tuto kategorii utrácet. Obálky pak znovu naplníte na začátku dalšího měsíce nebo po výplatním termínu.

Mezi běžné výdaje domácnosti patří splátky hypotéky, doprava, jídlo, zdravotní péče a náklady na péči o děti. Impulsivní nakupování a zbytečné utrácení vám pomůže zkrotit připravený rozpočet.

Pokud potřebujete snížit měsíční splátku hypotéky, zvažte refinancování s novými podmínkami. Mějte na paměti, že prodloužení doby splatnosti půjčky může snížit vaši měsíční splátku, ale z dlouhodobého hlediska můžete platit více na úrocích.

Na autě a cestovních výdajích můžete ušetřit mnoha způsoby v závislosti na způsobu dopravy. Pokud dojíždíte do práce autem, zvažte spolujízdu, abyste ušetřili peníze za benzín.

Náklady na jídlo jsou pro většinu rodin významným výdajem a náklady se v roce 2022 zvyšovaly spolu s inflačními trendy. Zvažte minimalizaci cest do obchodu s potravinami. Choďte tam pouze jednou týdně, abyste omezili impulzivní nákupy. Čím více cest do obchodu s potravinami podniknete, tím více příležitostí budete mít k utrácení. Když si naplánujete, jaké jídlo budete vařit a budete přesně vědět ingredience, které budete potřebovat, můžete si všechno nakoupit během jediné cesty. Tato příprava vám pomůže ušetřit za nákupy potravin na poslední chvíli nebo za stravování venku.

Pokud jde o denní péči o děti, spoléhejte se více na pomoc rodiny nebo přátel. Pokud mají vaši rodiče možnost hlídat děti jeden den v týdnu, ušetří vám to peníze.

Zjistěte, co je pro vás důležité, když si vytváříte rozpočet na zábavu. Sestavování rozpočtu není jenom o snižování výdajů, ale je to také o tom, abyste zjistili, co je pro vás důležité.

Sestavování rozpočtu je o dávání a braní. Může třeba existovat člověk, který má slušný příjem, ale ve svém bytě nemá absolutně žádný nábytek. Je pro něj důležitější, aby mohl jít ven a najíst se, kdykoli se mu zachce, než utrácet peníze za zařizování obytného prostoru. Možná i vy máte nějakou takovou libůstku. Raději něco oželíte, abyste si mohli něco jiného dovolit. Proto byste se měli zamyslet nad tím, čeho si nejvíce ceníte a za co chcete utrácet peníze. Na základě toho si můžete vytvořit rozpočet, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.

Dělejte si rozpočet, abyste měli přehled o svých výdajích. Pomocí rozpočtu můžete podrobně popsat své měsíční náklady a příjmy za určité časové období a zjistit, kde můžete provést úpravy, abyste splnili svoje finanční cíle. Rozdělte svoje výdaje na ty, které jsou nezbytné, včetně jídla a služeb, a zbytečné, jako je zábava a stravování venku.

Do vývoje rozpočtu domácnosti se samozřejmě promítá i politická situace. Třeba v první polovině roku 2020 úspory domácností stouply, protože kvůli covidu-19 nebylo kde a jak utrácet. Potom ale došlo opět k poklesu.

Zdroje: www.thebalancemoney.com, www.gfmag.com

Pokračovat ve čtení

Oblíbené