Spojte se s námi


Filmy a seriály

Dokumentární film o Amy Winehouse vstupuje do kin. Mapuje poslední roky zpěvaččina života

Kdo byla Amy Winehouse, jak se dostala na vrchol a proč její život předčasně ukončil alkohol a bulimie? Odpovědi na tyto otázky nabídne dokumentární film Back to Black, který ve čtvrtek 16. května 2024 vstupuje do kin.

Publikováno

dne

Kdo byla Amy Winehouse, jak se dostala na vrchol a proč její život předčasně ukončil alkohol a bulimie? Odpovědi na tyto otázky nabídne dokumentární film Back to Black, který ve čtvrtek 16. května 2024 vstupuje do kin.

Počátky hudební kariéry

Amy Winehouse se narodila 14. září 1983 v Anglii do rodiny, která milovala jazz. Již odmala tak byla ovlivněna hudbou a dokonce v pouhých deseti letech založila se svou kamarádkou rapové duo. Profesionálně se začala zpěvu věnovat v 16 letech, kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím.

Alba Frank a Back to Black

První album, které Amy Winehouse vydala, se jmenovalo Frank a zejména ve Velké Británii bylo poměrně úspěšné. Ovšem rozhodně se nedá srovnávat s jejím druhým albem Back to Black. 

Právě to totiž bylo důvodem, proč se z Amy Winehouse stala celebrita a dočkala se slávy také v Americe, kde její album dokonce získalo hned 5 cen Grammy. 

Úspěch alba Back to Black spočívá hlavně v tom, že všechny texty si Amy Winehouse napsala sama a rozhodně nic neskrývala ani nepřikrašlovala. V albu tak zcela upřímně popisuje svůj vztah k drogám a alkoholu a cítit je i silný vliv jejího zničujícího vztahu s Blakem Fieldere-Civilem. 

Zejména v písničce Rehab popisuje, jak jí chtěl její manažer poslat do léčebny, ale ona odmítla.

They tried to make me go to rehab, but I said „no, no, no“

Yes, I’ve been black, but when I come back, you’ll know, know, know

Další písně na albu, například You Know I’m No Good, Tears Dry on Their Own, Love Is a Losing Game a samozřejmě i Back to Black popisují její divoký osobní život.

Příběh talentované zpěvačky, kterou zničila sláva

I pokud písně Amy Winehouse běžně neposloucháte, rozhodně nelze popřít, že její hlas je božský a není divu, že si podmanila evropský i americký hudební trh. Její hudba okouzlila milovníky klasické soulové hudby, ale zabodovala také v žebříčcích s popovými hity.

Svou otevřeností a autenticitou si dokázala získat fanoušky po celém světě, kteří se dokázali sžít s jejím životním příběhem.

Amy Winehouse ve filmu

Právě o tom, jaká byla Amyna cesta ke slávě a jak se její svět změnil poté, co se stala světovou superstar, pojednává dokumentární film Back to Black. Postavu Amy Winehouse v něm ztvární Marisa Abela a jejího partnera, který ji přivedl na samotný okraj propasti, Jack O’Connell.

Staňte se svědky strhujícího životního příběhu geniální ženy, která se stala celosvětovou superstar, ale její život skončil bohužel předčasně. Sláva ji totiž semlela a ona se tak stala 23. července 2011 členkou Klubu 27. I tak ale po sobě zanechala nesmazatelnou stopu v hudební branži.

Zdroje: CSFD.cz, YouTube.com, SmoothRadio.com

Oblíbené