Spojte se s námi


Cestování

Británie má nového monarchu! Bude spravovat ostrov Piel

Publikováno

dne

Velká Británie je jednou z mála zemí, která i v 21. století zachovává monarchii, na kterou jsou její občané hrdí a hýčkají si ji. Teď má tato země nového vládce. Aaron Sanderson (33) bude korunován monarchou, tedy správcem britského ostrůvku Piel u pobřeží Cumbrie. Nejde samozřejmě o pravého monarchu, titul je totiž spojen s 300 let starým hostincem Shipp Inn.

Nového monarchu teď čeká ukončení dosavadního zaměstnání a přestěhování se na ostrov v severozápadní Anglii. Rád se ale pro svou novou roli vzdá jisté práce, za kterou pobíral nemalý plat.

Samotná korunovace proběhne dle místní tradice a to politím hlavy pivem. Nový vládce usedne na trůn s mečem v ruce a přilbou na hlavě.

Své „korunovační klenoty“ ale nebude držet pouze jednou za život. Následná péče o přilbu a meč je již od 19. století součástí nájemní smlouvy.

Sanderson se teď bude muset starat nejenom o hospůdku Ship Inn, ale také o budovy na ostrově, spravovat bude muset i zříceninu hradu ze 14. století, ale hlavně se bude muset snažit zachovat tamní ráz ostrova a přírody.

Nového provozovatele začala rada obce Barrow-in-Furness na výběžku poloostrova v Irském moři poptávat minulý rok. Králem nebo královnou tohoto kouzelného ostrůvku, který má rozlohu 20 hektarů, se chtělo stát téměř 200 uchazečů z celého světa.

Sanderson ale ostrov Piel znal již z dětství a měl k němu tak osobní vztah. To mu pomohlo k vítězství. Do své nové funkce by měl nastoupit ještě před létem.

Zdroj: The Guardian, Eturbo News

Oblíbené